Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Aktivity DM podzim / zima 2023

LOĎ

V září se mohli „prváci“ zúčastnit plavby lodí, během které měli možnost se navzájem víc poznat. Během jednoho odpoledne tak navázali hlubší přátelské vztahy i se spolužáky z jiných tříd.

DLABÁNÍ DÝNÍ

Jak už je na domově mládeže zvykem, na konci října jsme dlabali dýně. Účastnily se dvou až tříčlenné týmy, které z obyčejného kusu zeleniny vydlabaly doslova umělecká díla a soutěžily „O nejhezčí dýni“. Zvítězily Bára Stejskalová a Niki Beigelová – gratulujeme – to ale nic nemění na tom, že se dýně povedly úplně všem.

LOVCI BOBRŮ

Nezaháleli jsme ani co se týče návštěv divadla. Opět jsme zavítali do našeho oblíbeného Studia DVA – tentokrát na představení Lovci bobrů. Největším lákadlem pro nás byl samozřejmě fenomenální Bohumil Klepl v hlavní roli.

Celé představení opět jiskřilo vtipem a polechtalo nám bránice.

ROMEO A JULIE

V říjnu jsme byli v divadle ještě jednou. Tentokrát jsme se nejeli zasmát, ale zhlédnout jednu z nejslavnějších Shakespearových tragédií. Představení Romeo a Julie v klasickém zveršovaném podání s hvězdným obsazením nás všechny uchvátilo. A co víc – vzpomínka na tenhle divadelní zážitek se nám třeba jednou bude hodit u maturity.

KINO

Dvakrát jsme navštívili také kino – tentokrát jsme měli možnost vidět filmy Hunger Games: Balada o ptácích a hadech a Five Nights At Freddy’s.

DOFE

Cena vévody z Edinburghu na DM stále aktivně pokračuje. Letos se opět zapojila spousta nadšených prváků, kteří se teď pravidelně věnují dobrovolnictví, sportu a zdokonalují se v nejrůznějších aktivitách.

HODY V DĚTENICÍCH

Vedení DM pro nás opět zařídilo návštěvu dětenické Středověké krčmy. Zúčastnili jsme se tamějšího středověkého programu a měli jsme moc dobrou večeři. Viděli jsme polykače ohňů, vrhání nožů (Vendulka Součková naštěstí přežila), souboj o ruku dětenické kněžny a mnoho dalšího. Všichni se určitě shodneme, že to bylo moc hezké zakončení tohoto roku.

Veronika Skalická 4.C