Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Erasmus i pro pedagogy – Kurz francouzské kuchyně a francouzštiny v Rouen

V rámci našeho evropského projektu Erasmus+ „Učíme se udržitelně“ i pedagogové mohou vycestovat do Evropy a nasbírat nové zkušenosti.

Já jsem měla možnost strávit dva nezapomenutelné týdny v malebném středověkém městě Rouen ve Francii. V jazykové mezinárodní škole French in Normandy jsem se zúčastnila kurzu francouzské kuchyně a francouzštiny pro pedagogy.

Pod vedením zkušeného francouzského kuchaře jsme pronikli do tajů přípravy tradičních pokrmů Normandie, jako například Vol au vent Dieppois, Sauté de porc au cidre nebo jablečného koláče. Ostatně jablka tvoří základ tamní gastronomie ať již v podobě koláčů, či alkoholických nápojů, jako je cidre nebo calvados.

Kromě kulinářského kurzu jsem se také zúčastnila intenzivního jazykového kurzu pro učitele francouzštiny.  Interaktivní lekce, které kombinovaly výuku s praktickými cvičeními, nám všem umožnily efektivně poznávat nové metody výuky jazyka a přinesly nám nové nápady do výuky.

O víkendu jsem poté navštívila americký vojenský hřbitov na pláži Omaha v městečku Colleville-sur-Mer, který připomíná památku vojáků, kteří položili životy za osvobození Evropy od nacistů. Doporučuji toto místo navštívit, zanechá ve vás opravdu silný dojem.

Program Erasmus+, financovaný Evropskou Unií, mi umožnil prožít dva týdny v autentickém prostředí jazyka, který vyučuji, a obohatil mě o spoustu zážitků, nových poznatků, zkušeností a nové energie do výuky tohoto krásného jazyka.

Mgr. Věra Kuklíková