Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

HLASOVALI JSTE PRO NEJLEPŠÍ STŘEDNÍ ŠKOLU VE STŘEDOČESKÉM KRAJI?

13. ledna se ukončilo tříměsíční hlasování studentů a absolventů o nejlepší střední školu roku, organizované Českou studentskou unií. Každý hlasující měl celkem pět hlasů a mohly se uplatňovat i hlasy negativní. Při celkovém zpracování žebříčků sehrála roli také velikost škol, tedy celkový počet žáků jednotlivých škol, tak aby malé školy nebyly při tomto hlasování znevýhodněny.

Jak uvádí organizátoři soutěže na www.stredniroku.cz impulsem ke vzniku projektu StredniRoku.cz pro Českou studentskou unii (ČeSU) bylo, že v České republice neexistuje žádný žebříček, který by srovnával střední školy podle kritéria z pohledu studenta. Pohled studenta je podle organizátorů zásadní a velmi vypovídá o kvalitě dané střední školy.

Posouzení kvality střední školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, nyní žáci základních škol, uvádí server organizátorů. 

Těm chce projekt pomoci v jejich rozhodování, na jaké střední školy se hlásit.

Výsledky hlasování studentů ve školním roce 2012/2013:

Hotelová škola Poděbrady zaujímá ve Středočeském kraji (mezi všemi druhy středních škol bez rozdílu gymnázií nebo odborných oborů) první místo. V rámci celé České republiky se naše škola umístila na místě třetím.

hlasování studentů a absolventů o nejlepší střední školu roku