Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

10 důvodů, proč si vybrat studium na Hotelové škole v Poděbradech

Vybrat si správně střední školu je velmi důležitý krok pro každého, kdo chce získat nejen dobré vzdělání, ale také aktivně a smysluplně prožít 4 roky středoškolského života. V České republice existuje více než 1369 středních škol, které nabízejí přes 9000 studijních oborů. Hotelová škola Poděbrady si mnoho let drží prvenství v počtu podaných přihlášek, což také vypovídá o výborném jménu školy u široké veřejnosti.

Hotelová škola Vám nabízí vysoce kvalitní středoškolské vzdělání, které Vás bude bavit.

10 důvodů, proč si k nám podat přihlášku:

  1. Jsme nejžádanější hotelovou školou v České republice.
  2. Během studia je kladen důraz na výuku dvou cizích světových jazyků a na výuku praxe.
  3. Naši studenti mají možnost vykonávat praxi ve špičkových hotelích.
  4. Spolupracujeme s různými partnery, např. s Pražským hradem.
  5. Kvalitní výuka probíhá v moderně vybavených učebnách.
  6. Jsme školou, která má přísné nároky, a školou, kde se vzájemně respektujeme.
  7. Poskytujeme ubytování na internátě nebo ve školním hotelu Junior (obojí je součástí HŠ).
  8. Maturitní ples se každý rok koná na krásném pražském Žofíně.
  9. Absolventi mají vysokou úspěšnost nejen v přijetí na VŠ, ale i při hledání zaměstnání ve středním hotelovém managementu.
  10. V roce 2013 jsme již podruhé vyhráli soutěž "Nejlepší střední škola ve Středočeském kraji".

PROČ STUDOVAT NA HŠ PODĚBRADY
NÁZORY MATURANTŮ

"Vzdělání je to, co zůstane, když jsme zapomněli, co nás ve škole naučili." B. F. Skinner

Jak mě změnila tato škola. Co mi dala a co naopak vzala.

/Fiktivní dopis budoucím maturantům./
Vybráno z maturitních prací studentů 4.B

Ondřej Š.:
"Naučil jsem se bez problémů komunikovat s lidmi a poznávat jejich charakter.
..... Nakonec snad i vy uznáte, že je to jedna z nejlepších škol v České republice. Nazval bych ji školou života."

Radek Ř.:
"Myslím si, že tato škola Vám daleko víc dá, než vezme.
... Jestli je vzdělání škola základ života, tak doufám, že ten můj barák bude pevně stát."

Jana J.:
"Jednou ze skvělých možností, která se Ti na této škole naskýtá, je praxe v zahraničí. Až se jedou dostaneš úplně sám do cizí země, kde budeš nějaký ten týden či měsíc, uvědomíš si proč Ti učitelé spolu s rodiči vtloukali do hlavy, aby ses učil jazyky."

Alena P.:
"Ač Vás někdy kravata škrtí a sukně obtěžuje, překonejte to a zvykněte si. Škola Vás nenutí k takovému oblékání jen tak pro legraci. Připravuje Vás tím do života. Nebo si snad myslíte, že budete moci chodit do zaměstnání v teplácích a v tričku."

Tomáš V.:
"Vybral jsem si tuto školu pro velké možnosti, které nabízí studentům během studia a také pro široké uplatnění v zaměstnání po skončení studia. Pro každého mladého člověka je velice důležité být v dobrém kolektivu, jezdit na praxi do špičkových hotelů u nás i v zahraničí, učit se cizí jazyky a stýkat se slavnými lidmi."

Pavel Z.:
" Dnes, s malým odstupem času, vím, co vše nám škola dala ..., ale hlavně nám propůjčila na celý život své jméno."

Hana K.:
"Určitě nebudu lhát, když řeknu, že Vás tato škola nezklame."

Tereza H.:
"Když nás vychovatelky držely na internátě zkrátka, myslely to s námi co nejlépe. Já jim za to děkuji. Je smutné, že si to uvědomuji až nyní."

Lada P.:
"Nemyslím si, že mi škola něco vzala, možná před nedávnem bych odpověděla, že mi vzala čas, který jsem musela věnovat učení. Nyní však zastávám názor,, že to nebyla ztráta času. Vždyť díky škole je z nás to, co z nás je, máme přehled o tom , co se kolem nás děje a víme, jak se zachovat v různých situacích."

Lukáš N.:
"Poznal jsem spoustu kluků a holek, se kterými jsem navázal dlouholetá přátelství. Tito přátelé mi pomohli v těžkých chvílích mého života. Vážím si jich a jsem rád, že jsem jich zde na škole tolik našel."

Petr J.:
"Jsem rád, že mě tato škola a lidé v ní změnili. V 1. ročníku jsem byl úplně jiný. Do školy jsem se moc nepřipravoval a odráželo se to na známkách, ve třídě jsem patřil k nejhorším, ale bylo mi to v té době docela jedno. S chováním jsem problémy ve škole neměl, ale do školy se donášely problémy mimoškolní. Musím přiznat, že nevím co, nevím proč a nevím jak, ale můj život s od druhé poloviny prváku hodně změnil. Jednou jsem měl rozhovor s paní učitelkou, se kterou jsme se neměli moc v lásce, zdálo se mi, že je na mně zasedlá. Ale po tomto rozhovoru, jsem poznal, že je vše jinak. Přestávalo mi být jedno, jaký jsem a začalo mě zajímat, co se mnou bude a uvědomoval jsem si, co bych chtěl být a co bych chtěl dokázat.
... zatímco řada studentů s postupem do vyšších ročníku si prospěch zhorší, u mě tomu bylo naopak a nyní ve čtvrtém ročníku patřím ve třídě k těm nejlepším."