Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ZAHRANIČNÍ PROJEKTY

Děvčata z Hamburku
Děvčata z Hamburku08. 03. 2023

Během 14denního pobytu jsme je provedly po Poděbradech, měly možnost vidět Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, prošly si Pařížskou ulici a podívaly se na náš školní maturitní ples.

Školy – vyslanci Evropského parlamentu
Školy – vyslanci Evropského parlamentu02. 03. 2023

Hotelová škola Poděbrady s dalšími 13 středními školami v ČR se pro tento školní rok stala součástí programu EPAS. Cílem programu „Školy – vyslanci Evropského parlamentu“ je podpora a oživení výuky o Evropské unii.

Francouzská návštěva
Francouzská návštěva01. 04. 2022

Minulý týden naši školu poprvé navštívili studenti z francouzského Dijonu. V České republice jsou v rámci programu Erasmus+ a u nás budou trávit vždy čtvrtky a pátky po dobu jednoho měsíce.

Výměnný pobyt v Hamburku
Výměnný pobyt v Hamburku09. 03. 2022

Šestičlenná skupina studentek naší školy vyrazila 13. února 2022 plna očekávání do Hamburku, kde se na nás už těšily naše německé kamarádky z hamburských škol. Nejprve jsme si ale dopisovaly, v Hamburku jsme se v únoru potkaly poprvé.

ERASMUS DAYS 2018
ERASMUS DAYS 201809. 10. 2018

Naše škola se v pátek 12. 10. zapojila do celoevropské kampaně ERASMUS DAYS 2018. V prostorách školy byla po celý den ke zhlédnutí výstava fotografií zachycující průběh a zážitky z projektů Erasmus+.

Pozdrav ze stáže v Castres
Pozdrav ze stáže v Castres27. 11. 2018

Posíláme další pozdrav z pracovní stáže z Castru:
"Všichni jsou milí a mají zájem sdělit nám co nejvíce informací. Je to náročné hlavně na mozkové závity, které pracují na plné obrátky."

Loučení s BoBem aneb Erasmus+ naposledy
Loučení s BoBem aneb Erasmus+ naposledy31. 08. 2018

Po dvou letech naší účasti se na konci srpna uzavřel projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters. Poslední schůzka se konala v Estonsku.

Erasmus+ loučení s Francií
Erasmus+ loučení s Francií08. 06. 2018

Vycestovat a pracovat v zahraničí je zkušenost k nezaplacení a každému to doporučuji alespoň jednou zkusit. Děkujeme, že jsme tu možnost měli.

Podpora inovace vyššího odborného vzdělávání
Podpora inovace vyššího odborného vzdělávání07. 06. 2018

Cílem projektu je podpora inovace vyššího odborného vzdělávání (VOV) v souladu s prioritou oblasti regionálního školství OP VVV.

Erasmus+ tentokrát zdravíme z Nantes
Erasmus+ tentokrát zdravíme z Nantes31. 05. 2018

Minulý čtvrtek 24. května 2018 jsme my, studenti 3.A, v doprovodu paní učitelky Kuklíkové odletěli přes projekt Erasmus+ na dvoutýdenní stáž do francouzského města Nantes.

Projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters: Konference v Poděbradech
Projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters: Konference v Poděbradech21. 05. 2018

Ve dnech 15. až 17. května 2018 bylo na naší škole rušno. V probíhajícím projektu Erasmus+ KA2 Minds into Matters jsme dostali pro tento čas roli organizátora tzv. Multiplying Event, konference, jejímž cílem bylo seznámit odbornou i laickou veřejnost s cílem projektu.

Erasmus+ aneb náš All Star Team ve Francii
Erasmus+ aneb náš All Star Team ve Francii13. 04. 2018

Hlásíme se znovu z Francie. Připravovali jsme catering na soutěži šéfkuchařů ve městě Catres. Šlo o regionální soutěž nejlepších šéfkuchařů a zároveň těch, kteří mají i michelinské ocenění v restauracích, kde pracují.

Erasmus+ tentokrát ve francouzštině
Erasmus+ tentokrát ve francouzštině06. 04. 2018

Čtyři studenti 1. ročníku VOŠ Poděbrady vyrazili s paní učitelkou Valerií Papežovou na pracovně-kulturní jazykovou a zážitkovou stáž v rámci evropského projektu mobilit Erasmus+. Už jste viděli povedené video ze stáže?

MINDS into MATTERS - the Book of Business
MINDS into MATTERS - the Book of Business06. 04. 2018

Hotelová škola Poděbrady pořádá ve dnech 15. - 17. 5. 2018 tzv. Multiplying Event k běžícímu projektu Erasmus+ Minds into Matters. Projekt koordinuje agentura Step by Step (Island) s partnery z Litvy, Španělska, Polska, Estonska a Česka.

Rok ve Francii
Rok ve Francii07. 03. 2018

V prvním ročníku mi do emailu přišla nabídka ze Středočeského kraje. Psalo se tam, že je možnost vycestovat do Francie a studovat tam celý jeden rok. Velice mě to nadchlo, ale když jsem si o tom zjistila bližší informace, usoudila jsem, že to přenechám jiným. Dva roky utekly jako voda a já mám šest měsíců studia ve Francii za sebou. Jak se to mohlo stát?

Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters
Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters06. 03. 2018

Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters pokračoval začátkem března schůzkou v litevském Vilniusu. Projekt si klade za cíl přípravu manuálu, tzv Book of Business (BoB), který by měl pomoci v podnikání malým a středním živnostníkům v oblasti venkovské turistiky.