Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ZAHRANIČNÍ PROJEKTY

ERASMUS DAYS 2018
ERASMUS DAYS 201809. 10. 2018

Naše škola se v pátek 12. 10. zapojila do celoevropské kampaně ERASMUS DAYS 2018. V prostorách školy byla po celý den ke zhlédnutí výstava fotografií zachycující průběh a zážitky z projektů Erasmus+.

Pozdrav ze stáže v Castres
Pozdrav ze stáže v Castres27. 11. 2018

Posíláme další pozdrav z pracovní stáže z Castru:
"Všichni jsou milí a mají zájem sdělit nám co nejvíce informací. Je to náročné hlavně na mozkové závity, které pracují na plné obrátky."

Loučení s BoBem aneb Erasmus+ naposledy
Loučení s BoBem aneb Erasmus+ naposledy31. 08. 2018

Po dvou letech naší účasti se na konci srpna uzavřel projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters. Poslední schůzka se konala v Estonsku.

Erasmus+ loučení s Francií
Erasmus+ loučení s Francií08. 06. 2018

Vycestovat a pracovat v zahraničí je zkušenost k nezaplacení a každému to doporučuji alespoň jednou zkusit. Děkujeme, že jsme tu možnost měli.

Podpora inovace vyššího odborného vzdělávání
Podpora inovace vyššího odborného vzdělávání07. 06. 2018

Cílem projektu je podpora inovace vyššího odborného vzdělávání (VOV) v souladu s prioritou oblasti regionálního školství OP VVV.

Erasmus+ tentokrát zdravíme z Nantes
Erasmus+ tentokrát zdravíme z Nantes31. 05. 2018

Minulý čtvrtek 24. května 2018 jsme my, studenti 3.A, v doprovodu paní učitelky Kuklíkové odletěli přes projekt Erasmus+ na dvoutýdenní stáž do francouzského města Nantes.

Projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters: Konference v Poděbradech
Projekt Erasmus+ KA2 Minds into Matters: Konference v Poděbradech21. 05. 2018

Ve dnech 15. až 17. května 2018 bylo na naší škole rušno. V probíhajícím projektu Erasmus+ KA2 Minds into Matters jsme dostali pro tento čas roli organizátora tzv. Multiplying Event, konference, jejímž cílem bylo seznámit odbornou i laickou veřejnost s cílem projektu.

Erasmus+ aneb náš All Star Team ve Francii
Erasmus+ aneb náš All Star Team ve Francii13. 04. 2018

Hlásíme se znovu z Francie. Připravovali jsme catering na soutěži šéfkuchařů ve městě Catres. Šlo o regionální soutěž nejlepších šéfkuchařů a zároveň těch, kteří mají i michelinské ocenění v restauracích, kde pracují.

Erasmus+ tentokrát ve francouzštině
Erasmus+ tentokrát ve francouzštině06. 04. 2018

Čtyři studenti 1. ročníku VOŠ Poděbrady vyrazili s paní učitelkou Valerií Papežovou na pracovně-kulturní jazykovou a zážitkovou stáž v rámci evropského projektu mobilit Erasmus+. Už jste viděli povedené video ze stáže?

MINDS into MATTERS - the Book of Business
MINDS into MATTERS - the Book of Business06. 04. 2018

Hotelová škola Poděbrady pořádá ve dnech 15. - 17. 5. 2018 tzv. Multiplying Event k běžícímu projektu Erasmus+ Minds into Matters. Projekt koordinuje agentura Step by Step (Island) s partnery z Litvy, Španělska, Polska, Estonska a Česka.

Rok ve Francii
Rok ve Francii07. 03. 2018

V prvním ročníku mi do emailu přišla nabídka ze Středočeského kraje. Psalo se tam, že je možnost vycestovat do Francie a studovat tam celý jeden rok. Velice mě to nadchlo, ale když jsem si o tom zjistila bližší informace, usoudila jsem, že to přenechám jiným. Dva roky utekly jako voda a já mám šest měsíců studia ve Francii za sebou. Jak se to mohlo stát?

Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters
Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters06. 03. 2018

Projekt Erasmus+ Partnerství Minds into Matters pokračoval začátkem března schůzkou v litevském Vilniusu. Projekt si klade za cíl přípravu manuálu, tzv Book of Business (BoB), který by měl pomoci v podnikání malým a středním živnostníkům v oblasti venkovské turistiky.

Erasmus+ a cesta za vůní belgických vaflí
Erasmus+ a cesta za vůní belgických vaflí06. 03. 2018

Evropský program Erasmus+ skýtá neuvěřitelné možnosti. Zvlášť když si dobře vyberete destinaci. Během jediné stáže můžete jako my navštívit hned tři země. Po výletu do nizozemského Maastrichtu jsme v neděli zamířili z Cách do Belgie, konkrétně do Liege, nizozemsky Luik, německy Lüttich a česky Lutych.

Erasmus+ a cesta do větrného Kolína nad Rýnem
Erasmus+ a cesta do větrného Kolína nad Rýnem06. 03. 2018

A byl tady další víkend, škoda ho nevyužít, vyrazili jsme tedy do Kolína nad Rýnem. Pro začátek naší prohlídky jsme si vybrali Kölner Dom – katedrálu svatého Petra. Zamířili jsme i do Starého města a ochutnali kolínské pivo Kölsch.

Erasmus+ v Německu aneb nejen prací živ jest člověk
Erasmus+ v Německu aneb nejen prací živ jest člověk27. 02. 2018

Jistě že zde vládne německá kuchyně, na bratwursty, bockwursty, currywursty narazíte všude. Se zelím, bramborovou kaší. Nezbytný je taky hezky počeštěný šnicl, většinou se vám na talíř nevejdou.

Erasmus+ ve městě plném pověstí
Erasmus+ ve městě plném pověstí26. 02. 2018

Cáchy jsou městem plným pověstí. Vstupní bronzové dveře, nejstarší v Německu, mají prasklinu, za níž se skrývá příběh. Radní prý neměli peníze na dokončení dómu a spojili se s ďáblem. Ten však měl podmínku, že první živá duše, která do chrámu vejde, bude jeho, čehož později radní litovali.