Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

PRAXE, STÁŽE V ZAHRANIČÍ

Praxe ve Francii
Praxe ve Francii14. 09. 2023

I ve školním roce 2022/2023 měli studenti naší hotelové školy příležitost vyjet na dvouměsíční stáž do Francie. Příležitost využilo celkem pět studentů, kteří se hned po rozdání vysvědčení rozjeli do různých koutů této země.

Pozvánka na prezentaci stáže na Kypru
Pozvánka na prezentaci stáže na Kypru20. 01. 2023

Prezentace se koná v pondělí 13. února 2023 od 15:10 hodin.

Letní zahraniční praxe ve Francii
Letní zahraniční praxe ve Francii01. 11. 2022

Na začátku léta jsme se vypravili do Francie. Celkem nás jelo 7 a byli jsme rozčleněni do 4 středisek. Až na výjimku jsme byli v la Ville des Vacances. Jedná se o větší resort ve volném terénu, který vypadá jako vesnička.

Stáž ve Švýcarsku
Stáž ve Švýcarsku21. 12. 2021

Prvním prosincovým týdnem začalo naše vzdělávání v International Management Institute ve Švýcarsku. Absolvovali jsme zde dvoutýdenní intenzivní vzdělávací kurz. Výuka byla zaměřená na předměty v oboru hotelnictví a gastronomii. Kurzu se zúčastnili studenti z Česka a Slovenska. Vše probíhalo pouze v němčině.

Stáž v Irsku
Stáž v Irsku03. 11. 2021

Od května do září 2021 jsme se zúčastnili odborné stáže v hotelu Duraven Arms v Irsku. První den byl samozřejmě náročný – nové prostředí, nový přízvuk, noví lidé. Po týdnu zaučování naším skvělým supervisorem Denisem jsme se do toho pořádně dostali...

Sluníčková stáž na Kypru
Sluníčková stáž na Kypru02. 12. 2020

Jestli přemýšlíte o praxi, která vám dá mnoho zkušeností nejen profesních, ale i životních, rozhodně zkuste stáž na Kypru. Je to vhodné místo pro milovníky horkých letních dní, romantických západů slunce, krásného, a hlavně čistého moře, vždy čerstvého exotického ovoce...

Erasmus+ podruhé
Erasmus+ podruhé05. 12. 2017

V těchto dnech pobývá na naší škole skupina francouzských studentů z Lycée de Bourdonniéres v Nantes. Studenti u nás absolvují pracovní stáže v rámci programu Erasmus+.

Francouzští studenti na pracovní stáži Erasmus+
Francouzští studenti na pracovní stáži Erasmus+20. 11. 2017

Z městečka Castres z oblasti nedaleko Toulouse pod Pyrenejským pohořím k nám zavítali na pracovní stáž 4 sympatičtí francouzští kuchaři a číšníci. Jejich pobyt na půdě Hotelové školy Poděbrady začal týdnem, kdy se aktivně podíleli na výuce francouzské gastronomie.

Stáž na Islandu
Stáž na Islandu13. 06. 2017

Studentky Hotelové školy Poděbrady Nikola Amlerová, Dominika Šídová a Kristýna Saláková si splnily svůj sen a v průběhu tříměsíční zahraniční stáže procestovaly Island.

Zimní stáž ve Švýcarsku
Zimní stáž ve Švýcarsku20. 03. 2017

Když jsem se minulý rok v srpnu otužoval ve studeném baltském moři, u kterého jsem trávil tři měsíce zahraniční stáže v jedné z místních restaurací, ani ve snu by mě nenapadlo, že za půl roku budu stát na lyžích a cestou do práce obdivovat krásy vysokých alpských vrcholků ve Švýcarsku.

Pilotní stáž v Nantes 2017
Pilotní stáž v Nantes 201727. 03. 2017

Vůbec poprvé se tři studenti Hotelové školy a Vyšší odborné školy hotelnictví a turismu v Poděbradech vydali na stáž do francouzského města Nantes, nacházejícího se v regionu Pays de la Loire.

Až na dalekém Islandu
Až na dalekém Islandu15. 01. 2016

...najdete studenty naší školy. Z loňské lednové návštěvy Islandu se vytvořil kontakt, díky němuž mohli začátkem října odcestovat na desetitýdenní stáž studenti 2. VOŠ Adriana Čolasová a Lukáš Černý. Pracovali v restauraci v městečku Vitinn, která se specializovala na produkty moře...

Praxe v Ratibořicích
Praxe v Ratibořicích09. 06. 2015

Ve třetím ročníku se žáci musí zúčastnit povinné provozní praxe, která se zpravidla odehrává v hotelových zařízeních. Nám se naskytla možnost mít praxi jako průvodci v Ratibořicích na zámku. Nejdříve jsme nevěděli, jestli to máme zkusit, ale když jsme zjistili, ...

Praxe Švýcarsko 2012
Praxe Švýcarsko 201217. 10. 2012

Velmi rád bych se s vámi podělil o své zážitky ze své 4 měsíční stáže v zemi alpských gigantů, a to ve Švýcarsku. Většinou se říká do třetice všeho dobrého, a z části to tak může vycházet. Švýcarsko bylo třetím státem, který jsem navštívil v rámci mé školní praxe...

Stáž v hotelu Cape Fox Lodge v Ketchikanu
Stáž v hotelu Cape Fox Lodge v Ketchikanu06. 04. 2011

...je to tady dost zajímavé. Jsou tu lidi, kteří nevědí, že mají nos mezi očima a nadruhou stranu jsou tu takoví, kteří vědí, že v Poděbradech zvolili nového starostu...

Stáž? Chce to kuráž…
Stáž? Chce to kuráž…14. 10. 2010

Důvodem proč jsem začala přemýšlet o stáži ve Francii byla nepřekonatelná touha udělat něco se svým nezajímavým životem a především jsem se chtěla na nějakou dobu osamostatnit a zjistit, jestli jsem schopná fungovat "bez maminky" =)