Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Sázení stromu během projektu 72 hodin

Ve čtvrtek 24. října se 1. A rozhodla zasadit si vlastní strom v rámci projektu 72 hodin. V projektu jde o to, aby se mladí lidé dobrovolně zapojovali do různých akcí, které pomáhají jiným lidem a zvířatům, jinak řečeno celkově našemu životnímu prostředí v našem okolí, a to vše ve svém volném čase.

Sešli jsme se u školy okolo 15. hodiny odpoledne a společně s naší třídní paní učitelkou Naděždou Voborovou jsme šli na městský ostrov u Labe, kde jsme strom měli zasadit. Musím také podotknout, že na strom byla od každého studenta 1. A vybrána daná částka peněz, za kterou se strom zaplatil. Na místě sázení jsme se setkali s paní učitelkou Danielou Valentovou, která byla tak hodná, že nám sehnala krásnou borovici vejmutovku a potřebné zahradnické doplňky, jako substrát atd. S kopáním nám přišel pomoct Eda Molič ze 3. B naší školy. Během kopání a sázení nám při práci hrál na saxofon Josef Pašťák z 1. B a celou akci fotografoval Vojta Škoda z 1. B. Každý z nás si minimálně jednou vykopl kus zeminy pro náš strom. Zasadili jsme ho kolem 16. hodiny odpoledne a pak jsme se začali postupně rozcházet.

Sázení tohoto stromu bylo velice pracné, ale zároveň zde byla velmi příjemná nálada a opravdu zajímavá atmostéra. Řekl bych, že toto není poslední dobrovolnická akce naší třídy 1. A, a myslím, že budu moci říci za celou 1. A, že se těšíme na další příležitosti, jak pomoci jednak naší přírodě, tak lidem v okolí či živým tvorům.

Pavel Sláčal, 1.A