Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Cena Gratias Tibi

V úterý 26. září 2023 proběhl již 10. ročník předávání cen Gratias Tibi, neboli "Děkuji Tobě". Tato cena je oceněním pro mladé lidi, kteří se snaží změnit věci k lepšímu, a nezáleží na tom, zda se jedná o ekologický, sociální či charitativní projekt.

„Doposud bylo na cenu nominováno přes 1000 projektů ze všech krajů České republiky. Mladí lidé organizovali charitativní sbírky, pomáhali seniorům, oživovali veřejný prostor nebo upozorňovali osvětovou kampaní na závažné onemocnění,“ uvádějí přímo webové stránky Gratias Tibi.

Letos byly na toto ocenění nominovány hned dva projekty pod záštitou studentů nynějšího čtvrtého ročníku. První je charitativní prodej pečiva s následnou sbírkou, kterou loni na podzim zorganizovala třída 4.D v rámci projektu "72 hodin". Celý výtěžek 9000 Kč byl nakonec věnován Dětskému domovu v Nymburce, a ten za to dětem pořídil k Vánocům campingové vybavení.

Druhým projektem je prodej rostlin, kdy celý výtěžek putoval do Pastevní rezervace velkých kopytníků v Milovicích. Dívky, které za projektem stojí, zároveň v rámci programu DofE přivezly z domova řízky pokojových rostlin, hlínu sehnaly z kompostéru a nakonec vše přesadily do recyklovaných kelímků. Vše prodávaly na školním School Food Festu.

I přesto, že se naše projekty nedostaly do finále, jeli jsme se s panem Novákem na akci alespoň podívat a podpořit tak ostatní projekty.

Eliška Sýkorová, 4.D