Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

BÝT HOTELOVÁKEM I NA VYSOKÉ…

I když naše studia na hotelové škole skončila, pořád nás čekala jedna příjemná záležitost. Pro ty z Vás, kteří nesledují stránky HŠ pravidelně, přiblížím, o co se jedná. 

Tým z HŠ ve složení Anna Rafajová, David Alltman, Nikola Košnářová, Adéla Exnerová a Lukáš Teňak pod vedením paní učitelky Daniely Drobné a Jitky Šanderové se zúčastnil soutěže pořádané Středočeským krajem. S naučnou cyklostezkou „O čem svědčí svědecké vrchy“ jsme obsadili druhé místo. Po delší odmlce nám Středočeský kraj oznámil, co jsme vlastně vyhráli. Zájezd do Bruselu! Termín byl stanoven na 19. 9. – 22. 9. 2014. Mezitím jsme tedy pilně skládali maturitní zkoušky a těšili se na dlouhé prázdniny, které nás čekaly. 

Začátkem září došel očekávaný harmonogram celého zájezdu. Všichni jsme se těšili, a protože paní učitelka Šanderová se od července stará o svou dcerku Barunku, jako pedagogický dozor byla vybrána paní Drobná. Náš tým jsem zastupovala já, Nikola Košnářová, Anička Rafajová a David Alltman. Adéla na poslední chvíli bohužel onemocněla a Lukáš studuje na univerzitě ve Frankfurtu. 

19. září jsme nasedli do autobusu, posbírali ostatní „vítězné“ školy a vydali se směrem na Brusel. Noční přejezd jsme zvládli celkem statečně, a tak jsme se mohli druhý den ubytovat v krásném hostelu téměř v centru Bruselu. Dopoledne jsme šli objevovat krásy budov Evropské unie a navštívili jsme Parlamentarium, které je něco jako muzeum o EU. Poté jsme se přesunuli zpátky do hostelu na oběd. Odpoledne nás čekala prohlídka památek Bruselu, na kterou jsme se všichni těšili. Byla jen trochu škoda, že paní zastupující Středočeský kraj Bruselem tak rychle proběhla. Večerní program byl individuální. Původně jsme chtěli objevovat krásy nočního Bruselu, ale únava nás upoutala na lůžka. 

Druhý den dopoledne jsme přejeli k Atomiu. Nejdříve nás čekala prohlídka Mini Europe, kde je přes 300 maket známých památek či symbolů z 80 evropských měst. Viděli jsme například náš pražský orloj, londýnský Big Ben, pařížskou Eifellovku a další. Musím říct, že jsme se opravdu „vyblbli“ i přes mírný dopolední déšť. Po výborném obědě v nedaleké restauraci jsme šli na prohlídku Atomia. Stoupali jsme jednotlivými částmi celého kolosu a nakonec výtahem vyjeli do úplně nejvyššího bodu budovy. Užili jsme si krásný výhled na celý Brusel, a protože odjezd byl naplánovaný na 18 hodinu, vydali jsme se kochat atrakcemi u Atomia postavenými u příležitosti Dne bez aut (21. 9.) a zároveň jakéhosi  svátku cyklistiky. Bylo zde postaveno podium, kde se střídali různí muzikanti, plno stánků s občerstvením a různé atrakce pro děti. 

Myslím, že jsme si vše užili (pro některé před začátkem akademického roku, pro některé již v chodu školních povinností). Výhodu být „bývalým hotelovákem“ jsme plně využili a s paní Drobnou ochutnali nejednu pivní specialitu. 

Teď už jen zbývá poděkovat celému týmu, který díky své nápaditosti a pracovitosti umožnil tento zájezd, Aničce Rafajové, která se o nás postarala po jazykové stránce, protože byla jediná francouzsky mluvící z naší hotelovácké skupiny. Také bych chtěla poděkovat Davidovi Alltmanovi za půjčování drobných na záchod a nakonec paní Drobné za jako vždycky přátelský přístup, pohotovost, vtipnost, užitou legraci a skvělý doprovod, což nám bude na vysokých školách rozhodně chybět.

Za tým Nikola Košnářová, bývalá 4.D