Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Najdi si svoji legendu

Cílem další exkurze 3.C a 3.D byl tentokrát Vyšehrad, který je proslulý díky svým legendám. A když mluvím o legendách, nemyslím tím jenom pověsti, kterými je tohle místo doslova opředené, ale také spoustu významných osobností, které jsou pohřbené na zdejším hřbitově.

Průvodci pomocí výkladů obeznámili svoje spolužáky se zdejší historií. Viděli jsme původní opevnění, rotundu sv. Martina, Jedličkův ústav a mimo jiné taky dům zpěváka Daniela Landy. Dál nás cesta zavedla na tamější hřbitov a Slavín. V rámci bojové hry jsme plnili různé úkoly a hledali hroby předních českých spisovatelů, skladatelů a jiných umělců, které bychom měli znát z hodin literatury.

Po prozkoumání vyšehradských legend jsme se přesunuli do Národního muzea. Průvodci stručně shrnuli historii této budovy a naše kroky zamířily do Panteonu, kde se to dalšími slavnými osobnostmi jen hemžilo, tentokrát ne pohřbených šest stop pod zemí, ale vyobrazených pomocí busty. Tím naše exkurze skončila, ale většina z nás v muzeu stejně ještě zůstala, protože jsme si chtěli projít další expozice a výstavy.

Mně osobně se exkurze moc líbila. Vyšlo nám hezké počasí a konečně jsem viděla, jak vypadá budova Národního muzea zevnitř – naprosto nádherně.

Veronika Skalická, 3.C