Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Stáž v hotelu Cape Fox Lodge v Ketchikanu

Po návratů ze šestitýdenního stipendijního pobytu Fulbrightovy komise na Aljašce v roce 2007 jsem si velice přála, aby mě následoval některý z mých studentů. Uběhly "pouhé" čtyři roky a moje přání se stalo skutkem. Po absolutoriu v červnu 2010 mě požádal absolvent VOŠ Jakub Benc o pomoc při realizaci jeho stáže. Kontaktovala jsem svou Aljaškou "rodinu" a díky její podpoře a moderním technologiím mohl Jakub absolvovat pohovor se svými budoucími zaměstnavateli a nadřízenými na opačném konci zeměkoule. Naštěstí ho naše škola vybavila potřebnými znalostmi a v pohovoru uspěl. Manažer z hotelu Cape Fox Lodge v Ketchikanu nabídl Jakubovi práci a pomohl vypracovat i plán stáže, kterou schválilo americké velvyslanectví. Jakubův sen začínal pomalu nabývat konkrétní podobu a definitivně se splnil začátkem února, kdy dorazil do Ketchikanu. Jakub přišel brzy na chuť tomuto vzdálenému koutu i jeho obyvatelům. Jak píše, práce v hotelu ho baví, poté, co absolvoval práci v housekeepingu, uvedl se ve front officu tak dobře, že tam stráví asi dobu delší než předepisoval jeho intership plán.

Z Jakubovy korespondence:
...je to tady dost zajímavé. Jsou tu lidi, kteří nevědí, že mají nos mezi očima a nadruhou stranu jsou tu takoví, kteří vědí, že v Poděbradech zvolili nového starostu. 

V hotelu je to taky dost zajímavé. Fascinuje mě jejich nasazení. Přemýšlel jsem o tom skoro celou směnu. A pak mi došlo, že vlastně tady není až tak co dělat. Práce je pro ně to jediné. Většina manažerů, se kterými dělám, jsou v hotelu od založení nebo 10 let. To je strašná představa... Nikdo moc neví, jak funguje jiný department, ale o tom svém vědí úplně všechno.

Pocity z města ještě moc nemám. Všichni jsou zalezlí a čekají na lodě a turisty. Byl jsem se podívat v místním baru, ale hned jsem se otočil na podpatku a mazal pryč. Vypadalo to tam jak whiskey saloon z Limonádového Joea.

Ale největší sranda je, když dám řeč s místníma. Jejich výraz, když si uvědomí, že jsem z Evropy... K nezaplacení. Zatím jsem byl tázán, jestli jsem z Ohia, Kalifornie, Londýna a tak...

Přejeme Jakubovi neopakovatelné zážitky a těšíme se na další zprávy.

Eva Svobodová