Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Banket 2.B

Ve dnech 25. a 26. dubna 2019 se konal banket 2. B. Tato slavnostní událost se koná u příležitosti ukončení výuky odborných předmětů. Těmi jsou Technologie přípravy pokrmů a Technika obsluhy a služeb.

Už ve středu jsme začali připravovat banketní tabuli. Barvami našeho banketu se staly bordó a růžovo-fialová. V tento den jsme pomalu začali i s přípravami na vaření.

Od čtvrtečního rána jsme byli v jednom kole. První skupina připravovala tabuli, vázala mašle na židlích a dolaďovala veškeré detaily. Druhá skupina pilně pracovala v kuchyni, aby všechny pokrmy byly perfektní. Ve dvě hodiny přijeli naši hosté a my je přivítali welcome drinkem. Poté jsme je odvedli na jejich místo u slavnostní tabule a banket mohl začít.

Jako předkrm jsme servírovali marinovanou červenou řepu s pěnou z balkánského sýra a wasabi. Polévka byla hovězí consommé s masovými raviolami. Jako hlavní chod byla servírována kachní prsa s cibulovou marmeládou a mandlovými kroketami. Sladkou tečkou na závěr se stal čokoládový dezert s vaječným likérem a malinovou omáčkou.

Pro rodiče byl náš banket nevšedním gastronomickým zážitkem a moc se jim líbil.

I přes všechen stres se nám banket moc povedl a všichni jsme na sebe hrdí.

Za 2.B Kateřina Svobodová