Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Team Challenge Brno 2023

V pondělí 23. 10. 2023 jsme se vydali s našimi skvělými učiteli paní učitelkou Marešovou a panem učitelem Berbrem do Brna na soutež v baristice, barmanství, tea teastingu a pivu. Cesta utekla rychle a byla hodně veselá. Přijeli jsme do Brna, zaparkovali, a o půl hodiny později se ubytovali. Hned jsme tramvají vyrazili do centra Brna, kde nám paní učitelka Marešová ukázala jeho krásy. Např. jsme se vyfotili u známého nápisu BRNO. Poté jsme se navečeřeli ve výborné Asijské restauraci a jeli na pokoj se pořádně vyspat na druhý den.

V úterý v 7:00 jsme oblečení do školního dress codu vyráželi na místo soutěže. Hned na recepci jsme si vylosovali pořadová čísla a byl čas si jít vše okouknout a připravit. Kolem 9 hodiny nám komisaři zopakovali pravidla a na řadu mohli přijít první soutěžící. Soutěž se odehrávala ve třech místnostech a každý se mohl jít podívat na ostatní soutěžící. U každé kategorie se zúčastnilo cca 20 studentů.

Když náš boj skončil a my čekali na vyhlášení výsledků, zábavu nám dělala soutěž ve flairu, kde nejprve soutěžili amaterští a poté profesionální soutěžící. Neuvěřitelná podívaná.

Poté už přišlo vyhlášení výsledků, a i když se nikdo z nás neumístil na stupních vítězů, tak nás tato zkušenost hodně obohatila a posunula dál. Hlavně jsme si jako tým užili spoustu zábavy, a to je to hlavní.

Andrea Sedláčková 3.D