Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Odborná exkurze „ekonomek“ z naší školy

V deštivém úterý 26. srpna 2 auty (původní záměr byl na kolech) jsme se vydaly na odbornou exkurzi po Kolínsku. Cílem naší cesty byla dvě místa, a sice pivovar Svatý Ján v Polepech a Chateau Kotěra v Ratboři.

Když jsme konečně pivovárek Svatý Ján našly, mile nás přivítal jeho majitel, který nás zároveň provázel. Podal nám zasvěcený výklad o rozdílu velkých a malých pivovarů, o technologii výroby a druzích sladu, kvasnic, chmelu a piva. Novinkou pro nás byla informace, že by se k pivu měla pít voda. Dále jsme se dozvěděly, že u piva je důležitější vůně než pěna. Exkurze končila degustací nefiltrovaných piv Fešák, Mazel a Povstalec (pro neřidiče).

Poté jsme zavítaly do nedaleké Ratboře, kde jsme se v zámecké restauraci naobědvaly a prohlédly si zámek. Hotel - restaurant Chateau Kotěra v Ratboři je postaven a vyzdoben zakladatelem české moderní architektury Janem Kotěrou (počátek 20. stol.). Hosté se mohou ubytovat nejen na zámku, ale i v bývalé zámecké oranžerii. Nachází se zde i meeting room pro 80 osob. Zámek je obklopen anglickým parkem, který lze využívat k různým akcím.

Exkurzi hodnotíme jako velmi přínosnou a kromě nádherných zážitků si odnášíme i poznatek, že naše studenty znají opravdu všude a hlavně nešetří pochvalou na ně.

Text: Helena Štěpánová, Foto: Jana Kočí