Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Maturitní exkurze „Po stopách Santiniho“

Dne 21. 3. 2023 vyráží průvodci ze 4.A a 4.B se studenty z obou tříd na třídenní maturitní exkurzi. Tématem je sice stavitel Jan Blažej Santini-Aichel, ale navštívíme i jiné zajímavé objekty.

V úterý po vyučování vyjíždíme autobusem. Trasa nás zavede do Žďáru nad Sázavou, kde si naši účastníci užijí komentovanou prohlídku poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Tento kostel je jednou z pěti památek UNESCO, které během exkurze navštívíme. Dále budeme pokračovat do Třebíče, kde zavítáme do židovské čtvrti a prohlédneme si baziliku sv. Prokopa (UNESCO). K večeru dorazíme do našeho ekologického ubytování Kaprálův mlýn. Tam nás naši animátoři pobaví večerním programem.

Druhý den naší exkurze strávíme v Brně, kde uvidíme spoustu zajímavých míst a památek, jako například vilu Tugendhat (další památka UNESCO), motýlí dům Papilonia a Vida! Science centrum. O večerní zábavu se opět postarají naši animátoři.

Poslední den naše trasa povede přes Olomouc, kde uvidíme Sloup Nejsvětější Trojice (UNESCO), a také zastavíme v Lošticích a seznámíme se s výrobou olomouckých tvarůžků. Následovat bude Litomyšl, v níž si prohlédneme zámek (UNESCO). Vrátíme se ve čtvrtek 23.3. ve večerních hodinách.

průvodci

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Gampe/gallery