Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ŽIDOVSKÉ MĚSTO A NÁRODNÍ DIVADLO

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 se třídy 3.C a 3.D vypravily do Prahy. Průvodci měli za úkol seznámit své spolužáky s památkami Židovského města a historického jádra Prahy.

Viděli jsme starý židovský hřbitov a dozvěděli jsme se něco víc o historii židovství v naší zemi. Na vlastní oči jsme mohli obdivovat honosné synagogy – jedna z nich dokonce patří k nejstarším v Evropě.

Na Staroměstském náměstí jsme měli krátký rozchod, abychom se mohli nechat pohltit vánoční atmosférou na adventních trzích. Potom už naše kroky směřovaly k Národnímu divadlu. Po cestě jsme minuli DRN. Na rozdíl od chrámů, které jsme dnes viděli, je DRN velmi moderní stavba, ale paní učitelka Drobná s oblibou říká, že ho “přímo miluje”, takže jsme si rozhodně nemohli odpustit krátkou zastávku s výkladem i tady. Druhý moderní objekt, který byl součástí trasy, byla Nová scéna Národního divadla.

V divadle se nás ujali tamní průvodci. Přiblížili nám historii divadla, vzali nás do hlediště, odkud jsme měli možnost vidět přípravu scény na večerní představení, byli jsme se podívat na terase, ze které je krásný výhled na Prahu, a podívali jsme se i do sklepa, kde jsou uložené základní kameny divadla a model budovy v podobě před požárem roku 1881.

Čas, který jsme v Praze strávili, jsme si opravdu užili, viděli jsme spoustu památek, nad kterými bychom se běžně nejspíš ani nepozastavili, a příjemně jsme se naladili na blížící se Vánoce.

Veronika Skalická, 3.C