Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Pilotní stáž v Nantes 2017

Vůbec poprvé se tři studenti Hotelové školy a Vyšší odborné školy hotelnictví a turismu v Poděbradech vydali na stáž do francouzského města Nantes, nacházejícího se v regionu Pays de la Loire.

Přes týden byli ubytováni na internátu ve škole Lycée Les Bourdonnières, odkud jezdili pracovat do dobové kavárny Café Culť a restaurace specializující se na steaky Boucherie, nacházející se v samém historickém centru města.

Před prvním víkendem se studenti seznámili s ředitelem školy Les Bourdonnières, se třemi francouzskými studentkami, které navštíví naši školu na konci května, a s rodinami, ve kterých přes víkend trávili svůj volný čas. Zároveň během setkání představili Českou republiku, Prahu a Poděbrady.

O víkendech trávených v rodinách jeli studenti na výlet k Atlantickému oceánu nebo se jezdili dívat na basketbalové zápasy dětí.

Ke konci stáže byli studenti pozváni na radnici ve městě Vertou, které je nově partnerským městem Poděbrad. Společně s rodinami, ve kterých trávili víkend, a učiteli Lycée Les Bourdonnières se jich ujalo vedení města Vertou. Starosta všechny vřele uvítal a sdělil několik historických a současných informací o městě. Návštěvu radnice zakončila ochutnávka lokálních sušenek, bílého vína, předání dárků a společného focení.

„Věřím, že se nám povedlo udělat hotelové škole dobré jméno v Nantes a že spolupráce mezi školami bude pokračovat i v následujících letech.“

Petr Málek 2. VOŠ