Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Banket 2.C

Jak už je na naší hotelové škole zvykem i tento školní rok třídy 2. ročníku uspořádaly pro své rodiče slavnostní bankety. Banket 2. C se odehrál 11. a 12. dubna tohoto roku. Ten je také předmětem našeho zájmu.

Přípravy byly předem promyšlené, a tak jsme se obešli bez větších problémů. S přípravami jsme začali již o den dříve, ve čtvrtek. Chystaly se jak prostory, tak i samotné pokrmy.

Vedoucím pedagogem celého banketu byla paní učitelka Seifertová. Ta excelentně vedla obě skupiny a zajistila neuvěřitelný zážitek nejen pro naše rodiče, ale také pro nás. Bylo nám ctí, že nás mohla vést tak perfektní odbornice jak na servis, tak i na přípravu pokrmů. Dále tu byli ještě dva učitelé: paní učitelka Keclíková vedla naší skupinu při podávání pokrmů a nápojů a pan učitel Lebeda, který nás vedl při jejich přípravě. I tito dva pedagogové předvedli své úžasné znalosti a dovednosti.

Ale to nebyli jediní, kdo se na vedení podíleli. Byli zde také studenti z našich řad. Hlavní vedoucí celého banketu byla Kamila Suchá, dále vedoucí obsluhy byly Klára Miláčková a Kateřina Myšková a v neposlední řadě vedoucí výroby byl Jindřich Herynek a Dagmar Havlenová.

Celá sláva započala welcome drinkem o 14. hodině. Poté se všichni přesunuli do posluchárny školy. Pokračovalo se drůbeží paštikou s brusinkovou omáčkou, doplněnou o banketní pečivo, jarním brokolicovým krémem, anglickou a panenskou svíčkovou, podávané s parmazánovými bramborami, malinovými dortíky a skořicovými lanýži. Všechny tyto pokrmy byly proloženy vhodnými víny a zakončeny digestivem.

Na konci této jedinečné události byli všichni studenti rodičům představeni a na závěr náš spolužák Jindřich Herynek zahrál na kytaru a zazpíval píseň o naší třídě. Když se z jeho úst ozvalo: „Šohaj David“ nikdo se neudržel smíchy.

Našimi čestnými hosty byly dvě dámy – paní ředitelka Jana Podoláková a naše paní učitelka třídní Jana Severová. Ty hodnotily náš banket jako zdařilý a my jim za jejich účast a kladné hodnocení moc děkujeme. Je třeba také poděkovat všem, kteří se na přípravách podíleli.

Všichni se shodneme na tom, že celá událost se podařila na výbornou. Přejeme všem do dalších let také mnoho úspěchů s přípravami jejich banketů.