Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Domov mládeže v Poslanecké sněmovně

Psala se středa 8. září 2021 a pár vyvolených studentů z internátu se v doprovodu pánů vychovatelů Nováka a Brychty vydalo na exkurzi do Poslanecké sněmovny.

Z Poděbrad jsme jeli vlakem do Prahy a následně metrem a tramvají přímo na Malostranské náměstí. Tam jsme dostali ještě krátký rozchod na oběd (protože jsme odjížděli poměrně brzy a naše bříška začala už lehce strádat) a následně se přemístili přímo do budovy Poslanecké sněmovny.

Hned ze začátku se nás ujal pan průvodce, který nám pustil krátký film a tím zrekapituloval historii Parlamentu ČR jako takového.

Následně jsme podstoupili bezpečnostní prohlídku a směle se vydali skrz budovu, která je opravdovým bludištěm. Cestou jsme minuli například slavnostní vchod s obrazy bývalých předsedů Poslanecké sněmovny, přípravu na zahájení volební kampaně nebo přímo předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.

Poté už jsme došli do Sněmovní síně, kde se nás ujal poslanec Robert Králíček. Vysvětlil nám, jak funguje hlasování, jak probíhá klasické jednání, ale i takové běžné věci, jako je zasedací pořádek. Dále jsme šli na terasu, kde už jsme pokládali zvídavé otázky (občas dost na tělo). Pan poslanec byl ale velmi ochotný, a tak všechny naše dotazy zodpověděl, jak nejlépe dovedl.

Pan poslanec Králíček se s námi poté rozloučil, zavedl nás zpět k hlavnímu vchodu a tím celá naše exkurze skončila.

Exkurzi jsme si velmi užili, byla zajímavá a my měli možnost vidět Poslaneckou sněmovnu zase trochu jinak než v televizi, výklad pana Králíčka byl navíc velmi poutavý a můžu s klidem říct, že všechny studenty zaujal. Exkurze tohoto typu můžeme vřele doporučit a doufáme, že se nějaké podobné budeme moct ještě v budoucnu zúčastnit.

Pavlína Urbánková, 4.B