Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

DOFE

Studenti naší školy pokračují v plnění aktivit, které si zvolili v rámci DofE.

Minulý rok jsme se “ponořili” například do pěstitelství. S panem Novákem jsme přesazovali rostlinky rýmovníku a tlustice a po celý rok jsme jim dopřávali péči v podobě pravidelného zalévání. Mimo to jsme také barevně pomalovali kelímky od jogurtu, aby měly rostlinky veselejší prostředí pro růst.

V DofE se zaměřujeme také na dobrovolnictví, a tak si návštěvníci školního School Food Festu, který se konal v červnu, mohli naše rostlinky zakoupit a podpořit tím rezervaci zubrů v Milovicích. Akce byla velmi úspěšná a pro milovické zubry se nám podařily vybrat krásné dva tisíce korun. Moc děkujeme a doufáme, že vám rostlinky dělají doma radost!

DofE ale samozřejmě není jenom o sázení. Aktivit, které se dají v rámci projektu dělat, je opravdu hodně a možnost najít něco, co příjemně vyplní čas, má opravdu každý. Zajímavá aktivita je například akvaristika. Trošku neobvyklejší je stloukání ptačích budek, ale fantazii při výběru činnosti se zkrátka meze nekladou. V rámci dobrovolnictví můžete třeba doučovat spolužáky, navštěvovat seniory v domově nebo chodit sázet stromy s paní Valentovou. Za zmínku určitě stojí, že jsme nedávno vysadili bezmála tisíc tulipánů, takže na jaře to kolem školy bude vypadat zase o něco veseleji. Sportovních aktivit je také nespočet. Nezáleží na tom, jestli vrcholově hrajete fotbal, nebo třeba jenom chcete zlepšit fyzickou kondici, hlavní je, že se činnosti věnujete pravidelně. O tomhle Cena vévody z Edinburghu je. Najít aktivitu, která nás baví a naučí nás pravidelnosti. A ještě ke všemu máme možnost tím pomáhat našemu okolí. Rozhodně stojí za to se zapojit!

V. Skalická, 3.C