Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Pomáháme po celý rok

Už několikátým rokem se aktivně zapojujeme do mezinárodního programu DofE – Cena vévody z Edinburghu. Letos se na Hotelové škole Poděbrady účastní tohoto programu 60 studentů a studentek. Každý z nich se jednu hodinu týdně věnuje nějaké dobrovolnické činnosti.

Navštěvujeme domov důchodců Luxor, ve kterém rádi děláme společnost seniorům a povídáme si s nimi, chodíme s nimi na vycházky do parku a snažíme se jim přinést radost.

Také venčíme pejsky v poděbradském útulku Haryk a v dalších nedalekých městech.

Organizujeme sbírky pro Dětský domov v Nymburce a Speciální školu v Poděbradech. V letošním roce již Dofáci z 2.B dvakrát upekli sladké a slané dobroty, které prodávali u školního baru. Ze získaných peněz pořídí vánoční dárky pro děti z dětského domova.

Dalšími aktivitami, kterým se Dofáci věnují, jsou úklidové práce ve své obci nebo doučování spolužáků.

Pravidelně se účastníme velkých dobrovolnických projektů a výzev, jako jsou například projekty 72hodin nebo Jsem laskavec.

Být dobrovolníkem a vykonávat činnosti ve prospěch ostatních nás baví.

Eliška Kuberová, 1.B


Laskavec

Dobrých skutků není nikdy dost, a proto se třída 2.B společně s paní učitelkou Procházkovou rozhodla připojit ke Světovému dni laskavosti. Do projektu se zapojilo celkem 6 žáků.

Při výběru možných aktivit nebylo třeba dlouhého rozmýšlení, hned jsme měli jasno… Pokračovali jsme v charitativním prodeji pro Dětský domov v Nymburce.

Ve středu někteří z nás napekli dobroty, jiní chystali cenovky a kasírky či hlášení do školního rozhlasu. Ve čtvrtek 9. 11. jsme se sešli již brzo ráno, abychom vše přichystali na prodej. Během prvních přestávek se nám podařilo prodat téměř všechen banana bread, margot řezy i pizza šneky. Dobroty jsme nabídli i našim učitelům, kteří také rádi ochutnali a přispěli na dobrou věc.

Povedlo se nám vybrat úžasných 1860 Kč, které připočítáme k minulému výdělku a poté předáme dětskému domovu jako dárek k Vánocům.

Děkujeme všem, kteří se k nám přidali a tím pomohli vykouzlit úsměv na mnoha dětských tvářích.

Zuzana Silaštíková, 2.B