Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Mezinárodní zkoušky z anglického jazyka

Po loňském úspěšném restartu konání mezinárodních zkoušek na Hotelové škole v Poděbradech budou i letos, konkrétně v prosinci, studenti čtvrtého ročníku skládat jazykové certifikáty z anglického jazyka, a to na úrovni B1 a B2. Na nižší zkoušku, která proběhne přímo v domácím prostředí školy, se oproti loňským 40 letos registrovalo téměř 70 kandidátů, na zkoušku vyšší aspiruje necelá desítka.

Co stojí za nárůstem zájmu o certifikáty? V první řadě je to možnost nahradit mezinárodní zkouškou profilovou část maturity, v některých případech dále šance získat body v přijímacím řízení na vysokou školu či příležitost obohatit své profesní portfolio při hledání zaměstnání. V neposlední řadě může být podstatným důvodem také chuť přijmout výzvu a sám sobě dokázat, kam jsem se v anglickém jazyce posunul.

Věříme, že po skvělých výsledcích z minulého roku budeme mít důvod k radosti i letos a že studenti plně zúročí své znalosti. Takže, milí kandidáti jazykové zkoušky, ať už Preliminary či First, držíme vám palce, přejeme pevné nervy a samozřejmě i nezbytnou dávku štěstí.