Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Pečení pro Dětský domov v Nymburce

Již podruhé se rozhodla třída 4.D zapojit do projektu 72 hodin trochu netradičně, protože jak jinak spojit hotelovku a charitu než charitativním prodejem pečiva?

Celá akce začala ve středu 11. října 2023, kdy se několik studentů čtvrtého ročníku po škole sešlo v učebně TPP a dali se do pečení vlastních výrobků. Na seznamu ale oproti loňskému roku byly pouze banana bread a muffiny. Letos se totiž připojilo i několik studentů z 2.B, kteří s námi na projektu spolupracovali. Od nich jste tak mohli ochutnat Margot bábovku či pizza šneky.

Další den ráno začal samotný prodej. Na stánku vedle školního baru jsme byli první dvě přestávky a vše velmi rychle prodali. Moc nás potěšilo, kolik studentů i učitelů se rozhodlo naši sbírku podpořit.

A na co že jsme vlastně vybírali? Stejně jako loňský rok jsme se rozhodli věnovat peníze Dětskému domovu v Nymburce. Z pečení se nám podařilo získat krásných 1 808 Kč, ale tím zdaleka nekončíme! Přispět budete moci ještě na Dni otevřených dveří nebo do kasičky, se kterou budou žáci obcházet třídy.

Věřím, že i tentokrát se nám podaří udělat dětem z dětského domova hezčí Vánoce.

Eliška Sýkorová, 4.D