Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Hotelovka opět v akci

Dne 23. září 2021 se naše třída se zaměřením na Event Managment vydala obsluhovat do Míčovny v zahradách Pražského hradu. Kvůli koronaviru to byla první velká událost, které jsme se zúčastnili. Akce byla pořádána pro společnost Kooperativa a účastnilo se jí více než 500 lidí.

Sraz jsme měli ve 3 hodiny odpoledne. Nejdříve jsme se seznámili se zázemím Míčovny a s manažery cateringové společnosti Zátiší. Poté jsme začali dohotovovat kanapky, krájet pečivo a chystat zákusky do venkovního stanu. Nápojový servis zajišťovali zaměstnanci cateringu. Okolo půl páté začali přicházet první hosté, u vchodu do zahrady byli přivítáni welcome drinkem. My jsme hostům nabízeli kanapky, například marinovanou krevetu s mangem či košíček s trhaným vepřovým masem nebo filo kornoutek s plátkem marinovaného kachního prsa.

Měli jsme možnost obsloužit řadu zahraničních hostů (využít znalosti cizích jazyků) nebo i české herce, například Zlatu Adamovskou a Petra Štěpánka. V průběhu večera jsme pomáhali i s debarasováním.

Akce se nám všem moc líbila, získali jsme nové, cenné zkušenosti a určitě se těšíme, až opět někam pojedeme.

Blanka Valová 3.B


...a jak naši práci ohodnotil manažer akce?

Rád bych poděkoval za spolupráci na akcích. Studenty Vaší školy jsem měl 22. 9. na gala večeři na Žofíně a 23. 9. na akci na Pražském hradě a oba dva dny mě až udivilo, jak šikovní a pracovití jsou. Já i kolega Pavel z naší operativy jsme s jejich prací byli moc spokojeni :-) Doufám, že i my jsme jim obstojně ukázali zase jiný kousek gastronomie, a tak bude pro ně jednoduší v tomto našem krásném odvětví plánovat jejich budoucí kariéru. Minulý týden byla spolupráce se studenty velmi příjemná a budeme moc rádi, když v ní budeme moci pokračovat.

Jakub Volek
Key Partner Manager