Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Tak už zase řežeme!

Ve dnech 8. - 9. 9. 2021 se osm studentů z 2., 3. a 4. ročníku zúčastnilo kurzu carvingu pod vedením lektora Luďka Procházky. Pan Procházka je nejen zakladatelem carvingu u nás v Čechách a na Slovensku, ale také skvělým, příjemným a lidsky naladěným učitelem pro začátečníky v tomto oboru.

Kurz, který se konal na začátku školních dní, byl skvělým zpříjemněním a obohacením znalostí po době covidové a také jsme si ho naplno užili!

Pan Luděk Procházka nám dopodrobna ukázal, jak se zeleninou a ovocem pracovat, jak z těchto surovin vykouzlit nádherné ozdoby a budit v lidech dotazy typu: „Jak jste to z toho vyřezali?“ a kolikrát to bylo téměř jednoduché a přitom okouzlující.

Kurz pro začátečníky nás všechny bavil a někoho až tak, že se rozhodl pokračovat v následujících kurzech. Naučili jsme se spoustu grifů a řezů a už nám jen zbývá řezat a řezat a tím se zlepšovat! :-)

Ke konci druhého dne, jsme všichni obdrželi certifikát o absolvování začátečnického kurzu a spokojeně s novými zkušenostmi odešli domů a další dny se už opět věnujeme školním lavicím!

Andrea Pavlištová a Olina Hnátnická, 3.A