Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Exkurze do Červeného Jelena a Hiltonu

Dne 6. června 2022 se třída 2.D spolu s paní učitelkou Habersbergerovou a paní učitelkou Váňovou vydala v rámci předmětu TPP na exkurzi do Prahy.

Do Prahy jsme dorazili krátce po deváté a vydali se směrem k restauraci Červený Jelen. Uvnitř této největší restaurace České republiky jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupinu provedl po budově pan manažer, který je zároveň absolventem naší školy. Navštívili jsme například soukromé salonky, dozvěděli se, že stavba původně sloužila jako banka nebo ministerstvo a spoustu zajímavostí o architektuře prostor. Druhou skupinu mezitím provázel sám šéfkuchař restaurace, pan Marek Fichtner a ukázal nám např. zázemí kuchyně a Trezor Špork. Nahlédli jsme do menu a měli možnost se podívat i do místnosti určené jen na maso, na kterém si celá restaurace zakládá natolik, že zaměstnává dokonce vlastního řezníka. Skupinky se poté prohodily a po prohlídce se sešly opět v Bance, což je à la cart část restaurace.

Z Červeného Jelena jsme se poté přesunuli do hotelu Hilton Prague Old Town, který se nachází nedaleko odtud. Na recepci nás přivítala F&B manažerka a popsala nám, co dnes v hotelu navštívíme. Naše kroky nejprve směřovaly do restaurace Zinc, kde zrovna končily snídaně. Dále jsme se šli podívat také do Lounge & Bar, kde si hosté mohou dát drobné občerstvení či koktejl. Následně jsme vyjeli výtahem až do 9. patra, které je určeno pro nejvěrnější klienty tohoto řetězce. Podívali jsem se jak do standardního, tak i do prezidentského apartmá, kterému se říká Penthouse. Naši exkurzi jsme završili v konferenčních saloncích pojmenovaných podle hudebních skladatelích.

Exkurze byla pro nás všechny zajímavá a moc jsme si ji užili. Děkujeme restauraci Červený Jelen a hotelu Hilton, že nám dovolili k nim nahlédnout a paním učitelkám, že nás na exkurzi vzaly.

Eliška Sýkorová, 2.D