Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Exkurze Plzeň

Exkurze druhých ročníků do Plzně se uskutečnila 21. října 2014. K mému překvapení jsme se všichni sešli včas a vše prozatím vycházelo podle plánů. Cesta nebyla moc dlouhá, neboť byla zpříjemněná našimi průvodci z 3. ročníků, jež vymysleli hry, dotazníky a podali zajímavé informace o památkách, které jsme míjeli.

Do Plzně jsme dorazili okolo 10. hodiny. První část exkurze proběhla v pivovaru Pillsner Urquell. Dozvěděli jsme se informace od historie piva až po jeho samotnou výrobu a naplnění pomocí strojů do lahví.

Z pivovaru jsme se přemístili na krásné, historické náměstí Plzně, kde pokračovala poslední průvodcovská část o zdejších památkách. Vše dobře dopadlo a celí hladoví jsme se přesunuli k hotelu Slovan, kde nás čekal oběd. Když se všichni spokojeně najedli, nastoupili jsme do autobusu a vydali se na poslední část této zdařilé exkurze.
Starý Plzenec, Bohemia sekt. To bylo místo, na které jsme byli velice natěšeni. Podobně jako v pivovaru nás provedli celou výrobou Bohemia sektů. Prohlídka byla velice zajímavá, a proto ji doporučuji i ostatním, kteří neměli možnost s námi jet. Po skončení prohlídky nastal čas pro poslední společnou fotku studentů a odjezd domů.
Aby se studenti nenudili ani při cestě zpátky, vyplňovali dotazníky spokojenosti. Podle odpovědí a z vlastního hodnocení mohu říci, že se tato exkurze (i přes pár menších problémů) zdařila a vrátili jsme se ve zdraví domů.

Anetta Foltýnová, 3.A