Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Exkurze v hotelu Four Seasons

Dne 24. 11. 2022 jsme se v rámci volitelného zaměření Hotel Management zúčastnili prohlídky hotelu Four Seasons Prague.

U vstupní haly nás přivítal Doorman, který pomáhá se zavazadly hostů a je to zároveň osoba, s níž je host v prvním kontaktu.

Při vstupu do hotelu nás okouzlila nádherná vstupní hala, která určitě každého hosta zaujme nejen luxusní mramorovou podlahou, ale i živými květy, tvořícími dominantu tohoto prostoru. Zde se nás ujaly milé zaměstnankyně hotelu, paní Esther Maly a její kolegyně. Rozdělili jsme se na dvě menší skupinky a postupně nám byly ukázány všechny prostory hotelu.

Měli jsme možnost vidět hotelovou prádelnu, zázemí pracovníků Housekeeping, Roomservis, ale i hotelové Spa včetně bazénu. Na ubytovací části jsme nahlédli do pokoje Deluxe, který nabízí výhled na historickou část města. Dalším pokojem, jenž byl pro většinu z nás nejhezčí, bylo prezidentské apartmá s výhledem na Pražský hrad. Navštívili jsme také venkovní terasu v 5. patře s jedinečným výhledem na Pražský hrad. Nakonec jsme zasedli v konferenční místnosti a vyslechli si povídání o činnosti úseku Front – office a Concierge. Během prezentace jsme se také dozvěděli základní informace o hotelu, kolik stojí jedna noc v hotelu a také o výjimečných situacích mezi hosty a zaměstnanci.

Moc děkujeme vedení hotelu za umožnění této prohlídky a našim ochotným paním učitelkám E. Krátké a J. Chárové za její zprostředkování. Byla to zatím jedna z nejlepších a výjimečných exkurzí, kterých jsme se měli možnost zúčastnit.

Tereza Čejdová, 3.C