Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Dvoudenní maturitní odborná exkurze

Příběhy 20. století - Osvětim

Ve dnech 8. a 9. dubna 2015 se konala maturitní exkurze na téma Příběhy 20. století – Osvětim. Organizovali jsem ji my, studenti ze tříd 4.A, 4.B a 4.C.

Naše cesta začala ve středu 8. dubna v 8:00 odjezdem od naší školy. První zastávkou byla Litomyšl, kde jsme prošli zámeckou zahradu. Bohužel zámek nebyl otevřen. Poté jsme pokračovali do Loštic. Tam nás čekala prohlídka muzea olomouckých tvarůžků spojená s nákupem této delikatesy s charakteristickou vůní. Z Loštic jsme se přesunuli na Svatý Kopeček u Olomouce, kde jsme měli možnost zakusit nádhernou atmosféru poutní baziliky Panny Marie, kde Barbora Schulzová a Kristýna Moravcová ze 4.A také zazpívaly. Unavení, ale velmi spokojení, jsme se vydali do penzionu Tarem, kde na nás čekala výborná večeře, zábavný animační program a postele.

Další den ráno jsme pokračovali na naší cestě do Osvětimi. Po příjezdu na místo započala exkurze, která byla sice velmi smutná, ale zajímavá. Po jejím skončení jsme vyjeli zpátky do Poděbrad.

Myslím, že mohu mluvit za všechny spolužáky - účastníky a nás - průvodce, když řeknu, že celá exkurze byla zajímavá a poučná. Ačkoliv nám první den počasí moc nepřálo, druhý den se vyjasnilo a vše jsme si užili.

Nikola Kociánová, 4. A