Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Slavné pražské hotely a kavárny

Jaké to je zažít na vlastní kůži pravé prvorepublikové hotely a kavárny?

Třídy 4.C a 4.D to zažít chtěly, a tak se ještě před Vánoci vydaly do víru velkoměsta. Po klasických dopravních komplikacích se všichni úspěšně dostali na Masarykovo nádraží v Praze.

Naše exkurze oficiálně započala před historickou kavárnou Arco, která ve své době fungovala jako místo pro setkávání pražské smetánky. Naše další kroky vedly k Obecnímu domu. Tuto monumentální stavbu jsme již navštívili během prohlídky Královské cesty, tentokrát jsme se ale místo její historie zaměřili na její kavárnu. Zajímavostí je, že jsme během celé akce pozorovali ve všech kavárnách ceny kávy. Tady nás ale poměr cena/výkon moc neoslovil.

Od Obecního domu jsme se přesunuli k hotelu Paříž, kde jsme mohli na sebe prvorepublikovou atmosféru nechat přímo dýchnout, šli jsme se totiž podívat přímo dovnitř hotelu. Hned vedle se nacházel hotel Grand Bohemia, ze kterého je nyní luxusní pětihvězdičkový hotel. Poté následovala krátká pauza na kávu a kubistický věneček v domě U Černé Madony. Další klasicistní stavbou na trase bylo Stavovské divadlo, vedle kterého se nachází Karolinum.

Největší žne jsme ale zažili na Václavském náměstí, kde se to prvorepublikovými hotely jenom hemží. Nachází se zde např. hotel Ambassador, Zlatá husa, Juliš, Jalta nebo Šroubek. Zpestřením naší exkurze byla prohlídka nově zrekonstruovaného hotelu Alcron, který se nyní jmenuje Almanac X Alcron Prague. I přesto, že je nyní celý zmodernizovaný, ponechal si některé své původní prvky. V hotelu můžete navštívit plant-forward restauraci nebo veganskou kavárnu s výběrovou kávou. Náš výlet jsme zakončili výkladem o prvorepublikové cukrárně Myšák, která nyní patří do sítě restauraci Ambiente, a rozešli jsme se v pasáži Lucerna.

Exkurze byla velmi vydařená i díky příznivému počasí a už teď se těšíme na maturitní exkurzi.

Za průvodce Anne Maria Křížová, 4.D