Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Studenti poděbradské hotelovky prozkoumali Hilton

Poděbrady/Praha – Koncem září se studenti prvního ročníku Hotelové školy v Poděbradech vydali na vůbec první odbornou exkurzi do pražského Gastronomického muzea v Jakubské ulici a do jednoho z nejprestižnějších hotelů republiky, do hotelu Hilton Prague Old Town.

První kroky odborné exkurze směřovaly do Gastronomického muzea. To se může pyšnit nejen unikátními sbírkami kuchyňského mobiliáře a stylovým zařízením, ale také několika expozicemi nejdůležitějších postav české i zahraniční gastronomie. „Prohlídka muzea přímo s autorkou této významné instituce nám všem dala množství nových informací, nové nápady a elán do studií,” říká Monika Ečerová, studentka prvního ročníku Hotelové školy v Poděbradech.

Vrcholem programu byla návštěva luxusního hotelu uprostřed pražského centra. Právě hotel Hilton Prague totiž patří k těm nejprestižnějším v České republice. „Celková prohlídka hotelu mě opravdu uchvátila. Takto vkusně zařízený hotel jsem snad ještě neviděla. Je mým velkým snem být v budoucnu součástí takto velkého mezinárodního komplexu, jako je právě Hilton,” podělila se o své pocity studentka. „Celkově bych exkurzi v Praze zhodnotila jako velmi prospěšnou. Spousta z nás si totiž plně uvědomila, proč jsme se vydali na cestu hotelnictví - protože chceme dělat to, co nás baví,” dodala studentka Monika Ečerová.

Exkurze do pražského Hiltonu se zúčastnilo celkem třicet žáků. V průběhu dalších týdnů nahlédne pod pokličku dalších asi devadesát studentů z prvních ročníků.

Jakub Skýva, 1.D