Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Zámek Loučeň

Dne 5. 10. 2023 jsme se všichni studenti Event Managementu ze 3. ročníku vydali na exkurzi do nádherného zámku Loučeň.

Exkurzí nás provázela paní Ilona Fišerová, hotelová manažerka, která byla velmi ochotná a ukázala nám všechny vnitřní i vnější prostory, kde se konají eventy, kromě kongresového sálu, ve kterém v tu dobu probíhal kongres, dva hotelové pokoje a apartmány. Dozvěděli jsme se, že nejčastějšími eventy na zámku jsou kongresy, oslavy, svatby, a vánoční a velikonoční akce.

Návštěva parku i zámku je placená, 140 Kč a 180 Kč na osobu. K dispozici jsou i noční prohlídky zámku. Hotel nabízí tři apartmány a 56 pokojů tří typů. V ceně pobytu je i snídaně. Recepce je k dispozici 24/7. Zámek nabízí také wellness, 3 sauny, kosmetické procedury, masáže, biotop a zapůjčení kol. Hotel zajišťuje dopravu na letiště. Oblíbenou službou je objednání piknikových košů, které mají dokonalé využití v nádherném rozlehlém zámeckém parku. V parku se můžete podívat na mnoho zajímavých míst například labyrinty, bludiště, historické zahrady a jezero nebo si zahrát šachy v životní velikosti. K hotelu patří restaurace, kde nabízí každý víkend jinou specialitu např. ze zvěřiny aj.

Zámek má velmi bohatou a zajímavou historii. Často se zde střídali majitelé, většinou z řad nižší šlechty. Roku 1623 zámek odkoupili Valdštejnové a v roce 1704 proběhla rekonstrukce na barokní zámek, jak ho známe dnes. Roku 1809 se stal novým majitelem rod Thurn-Taxis, roku 1949 zámek přebralo ministerstvo dopravy jako rekreační a výukové středisko pro své zaměstnance. Nyní je majitelem společnost Zámek Loučen, a. s. Majitelé zámku vlastní také výrobnu vánočních ozdob, které si hosté mohou o Vánocích ozdobit ve vinném sklepě.

Exkurze se nám moc líbila a mnohokrát děkujeme paní Iloně Fišerové za úžasnou prohlídku a ochotu. Zámek je dokonalým místem pro relaxaci a každý si tu najde své.

Barbora Stejskalová a Eliška Králová