Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Sluníčková stáž na Kypru

Jestli přemýšlíte o praxi, která vám dá mnoho zkušeností nejen profesních, ale i životních, rozhodně zkuste stáž na Kypru. Je to vhodné místo pro milovníky horkých letních dní, romantických západů slunce, krásného, a hlavně čistého moře, vždy čerstvého exotického ovoce, řecké kultury, ať se jedná o kuchyni, či památky a také pro milovníky nočního života, kterého si na ostrově užijete dostatečně.

Prožila jsem na Kypru několik měsíců, na které nikdy nezapomenu. Neříkám, že každý den byl procházkou růžovým sadem, ale moc ráda na chvíle strávené na tomto kouzelném ostrově v hotelu Capo Bay vzpomínám. Zažila jsem zde spoustu zábavy, poznala nové přátele, naučila se novým zvykům, zlepšila si jazykové schopnosti, ochutnala řeckou kuchyni a především získala užitečné zkušenosti do života. Rozhodně jsem na Kypru nebyla naposledy a plánuji se tam znovu podívat. Je to moc krásný ostrov.

Aby to nevypadalo jako jedna velká pohádka. Práce na Kypru rozhodně nebyla lehká. Člověk pracuje celý den na sluníčku a za celý týden má jediný den volna, který stačí akorát tak na odpočinek a načerpání sil na následující pracovní dny. Pracujete s cizími lidmi (ať se jedná o ostatní zaměstnance, či hosty z celého světa), kteří mají jiné návyky a chování, než na co jsme zvyklí z domova. Má pracovní pozice byla na pool servisu. Náplní práce byla obsluha hotelových hostů v okolí bazénu a také na pláži, která je několik desítek metrů vzdálená od hotelu. Každé ráno jsem také vypomáhala s přípravou venkovní restaurace na obědy nebo na snídaních v hotelu.

Když opomenu tuhle náročnější práci, nedokážu slovy popsat, jak moc nadšená jsem ze stáže na Kypru byla, protože to musí člověk zažít na vlastní kůži. Přikládám pár fotek, ze kterých sami poznáte, jak moc jsem si léto 2019 užila.

Karolína Chlíbková, 3. VOŠ