Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ZAHRANIČNÍ PROJEKTY

VIRTEX4ALL - všechno příjemné jednou skončí
VIRTEX4ALL - všechno příjemné jednou skončí22. 09. 2010

Všechno příjemné jednou skončí a to i projekt Leonardo da Vinci VIRTEX4ALL, kterého se zástupci naší školy účastnili plné 4 roky.

Francie – Česká republika
Francie – Česká republika17. 06. 2010

Naše výměna se studenty „Lyce des Chaumes“ s francouzského města Avallon začala 21. března 2010, kdy jsme odjížděli od školního hotelu Junior v Poděbradech.

BURGUNDSKO - noví přátelé z Avallonu
BURGUNDSKO - noví přátelé z Avallonu17. 06. 2010

Není tomu tak dávno, co jsem se s mojí třídou 1.C zúčastnila týdenního zájezdu do Francouzského Avallonu v rámci výměnného pobytu zaměřeného na zdokonalování angličtiny. A jak už bývá zvykem, po naší návštěvě Francie nadešel čas, kdy naši noví kamarádi měli dorazit k nám do Poděbrad.

VIRTEX4all – další etapa
VIRTEX4all – další etapa10. 06. 2010

Po setkáních organizovaných v loňském roce v Amsterdamu, tureckém Izmiru a před Vánoci v Poděbradech se účastníci projektu VIRTEX4all (Virtual Experience aneb zkušenost pro každého) setkali počátkem června v estonském lázeňském městečku Kuressaare.

Na cestě k pokladu přes králičí skok
Na cestě k pokladu přes králičí skok09. 06. 2010

Klíč k pokladu hledali účastníci v pořadí již čtvrté studijní návštěvy na naší škole. Klíč to nebyl ani zlatý, ani stříbrný, ale takový, který otevírá cestu k opravdovému pokladu – zdravému životnímu prostředí. Poslední květnový týden hledali Zadar a Semra z Turecka, Martine a Didier z Francie, Pierre z Belgie, Efi z Řecka, Miguel ze Španělska, Gabriel z Rumunska a Carlo z Itálie co nejlepší cesty k ekologickému vzdělávání na evropských školách.

Evropské Vánoce 2009
Evropské Vánoce 200905. 02. 2010

Každý, komu jsem řekla, že pojedeme do Polska na evropské Vánoce se mě ptal: "a co to vlastně je?" Pro ty, kteří také přesně nevědí, co evropské Vánoce znamenají, jsme si připravily pár vět.

VIRTEX pokračuje
VIRTEX pokračuje07. 12. 2009

Ve dnech 3. až 6. prosince 2009 hostila naše škola skupinu partnerských expertů, kteří společně pracují na jazykových vzdělávacích programech pro evropské hotelové školy.

Kdo si hraje, nezlobí?
Kdo si hraje, nezlobí?09. 11. 2009

V neděli 18. října se do Poděbrad sjeli na pozvání hotelové školy A Vyšší odborné školy hotelnictví a turismu hosté ze všech koutů Evropské unie. Benny z Dánska, Mojca ze Slovinska, Ina z Lotyšska, Lidia ze Sicílie, Rosa ze španělského Cádizu, Seval a Rüchan z Turecka a Wendy a Rodney ze Severního Irska přijeli jako účastníci týdenní studijní návštěvy

Poděbrady a naše škola obzvláště nejsou v Evropě neznámým pojmem
Poděbrady a naše škola obzvláště nejsou v Evropě neznámým pojmem29. 09. 2009

Přispívají k tomu i studijní návštěvy, jejichž účastníci si vybírají z týdenních programů na témata, která zajímají všechny pracovníky angažované ve vzdělávání.

VIRTEX znovu na scéně
VIRTEX znovu na scéně13. 07. 2009

Pokud vám Virtex bude znít povědomě, není se co divit. Šlo o projekt zprostředkované virtuální zkušenosti (jak jinak než z našeho klíčového oboru, tj. hotelnictví), kterého se v letech 2005-2006 účastnilo několik škol z Rakouska, Velké Británie, Estonska, Belgie a pochopitelně z Poděbrad.

Evropské Vánoce 2008
Evropské Vánoce 200814. 01. 2009

Těm, kteří netuší, co se pod pojmem Evropské vánoce skrývá, bych řekla, že jsou to takové "radovánky" s vánoční tématikou, které se letos konaly na začátku prosince v městečku Château Chinon ve Francii pod záštinou evropské organizace AEHT...

Kluci v akci
Kluci v akci28. 11. 2008

Naši "kluci" se jmenovali Neyderman Giraldo a Gabriel Enrique Rojas a ve čtvrtek 20. listopadu spustili ve školní restauraci akci Den kolumbijské kuchyně.

Study Visit No. 353
Study Visit No. 35307. 11. 2008

V polovině října se v Poděbradech a okolí pohybovala malá, leč činorodá skupina. Psycholožky z Británie a Rumunska a jejich mužské protějšky z Turecka a Malty lákalo téma pracovní návštěvy pod příjemnou patronací Evropské komise "Školy a komunity společně proti antisociálnímu chování dětí a mládeže"...

Česká učitelka na Aljašce
Česká učitelka na Aljašce21. 08. 2007

Na jaře letošního roku si dvě učitelky z opačných konců světa, Christa Bruce z aljašského Ketchikanu a Eva Svobodová z VOŠ hotelnictví a turismu Poděbrady díky Fulbrightově stipendiu vyměnily působiště i domovy. Eva Svobodová strávila na Aljašce šest týdnů, během nichž se měla seznámit s americkým školstvím...

Poděbrady - mon amour (ARION 13. - 17.11.2006)
Poděbrady - mon amour (ARION 13. - 17.11.2006)02. 02. 2007

...tak začínal mail, který jsem dostala několik hodin poté, co se do svých domovů v sedmi zemích Evropy rozjeli účastníci týdenního semináře programu ARION. | Dvě Portugalky, Němka, Angličanka, Nor, Švéd, Polka a Turek přijeli 12. listopadu do našeho města, aby se zamysleli nad rolí nových technologií v současném školství...

Pomaturitní studium ve Francii
Pomaturitní studium ve Francii05. 02. 2007

Kdyby mi někdo ještě před par měsíci řekl, že zůstanu ještě další dva roky v Paříži, a navíc tu budu studovat, poslal bych ho asi na psychiatrické vyšetření. Nesdílel jsem, a ani dodnes nesdílím, ani při- nejmenším bezbřehé nadšení mnohých mých přátel z různorodých zemí, které se týká tohoto multikulturního města. Zdejší rodilí mluvčí mi také přirostli k srdci asi jako nocleh uprostřed mraveniště, tak proč bych tady mel setrvávat?