Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ZAHRANIČNÍ PROJEKTY

Erasmus+ a cesta za vůní belgických vaflí
Erasmus+ a cesta za vůní belgických vaflí06. 03. 2018

Evropský program Erasmus+ skýtá neuvěřitelné možnosti. Zvlášť když si dobře vyberete destinaci. Během jediné stáže můžete jako my navštívit hned tři země. Po výletu do nizozemského Maastrichtu jsme v neděli zamířili z Cách do Belgie, konkrétně do Liege, nizozemsky Luik, německy Lüttich a česky Lutych.

Erasmus+ a cesta do větrného Kolína nad Rýnem
Erasmus+ a cesta do větrného Kolína nad Rýnem06. 03. 2018

A byl tady další víkend, škoda ho nevyužít, vyrazili jsme tedy do Kolína nad Rýnem. Pro začátek naší prohlídky jsme si vybrali Kölner Dom – katedrálu svatého Petra. Zamířili jsme i do Starého města a ochutnali kolínské pivo Kölsch.

Erasmus+ v Německu aneb nejen prací živ jest člověk
Erasmus+ v Německu aneb nejen prací živ jest člověk27. 02. 2018

Jistě že zde vládne německá kuchyně, na bratwursty, bockwursty, currywursty narazíte všude. Se zelím, bramborovou kaší. Nezbytný je taky hezky počeštěný šnicl, většinou se vám na talíř nevejdou.

Erasmus+ ve městě plném pověstí
Erasmus+ ve městě plném pověstí26. 02. 2018

Cáchy jsou městem plným pověstí. Vstupní bronzové dveře, nejstarší v Německu, mají prasklinu, za níž se skrývá příběh. Radní prý neměli peníze na dokončení dómu a spojili se s ďáblem. Ten však měl podmínku, že první živá duše, která do chrámu vejde, bude jeho, čehož později radní litovali.

Erasmus+ a cesta z Cách do Nizozemska
Erasmus+ a cesta z Cách do Nizozemska24. 02. 2018

První neděli našeho pobytu jsme měli všichni volno, tak jsme vyrazili na výlet. Do nizozemského Maastrichtu je to z Cách autobusem pouhých 27 km. Místo, kde se dá přejít řeka Meuse, i tak se dá vyložit jméno města.

Erasmus+ v německých Cáchách, tentokrát o práci
Erasmus+ v německých Cáchách, tentokrát o práci23. 02. 2018

Marek a Dorka pracují v luxusním lázeňském hotelu Quellenhof, Anička v místním Novotelu, Míša pracuje v italské restauraci Vapiano a Simona v hotelu Hampton. Ale ať už pracujeme kdekoliv, práci zvládáme s přehledem.

Erasmus+ v Německu
Erasmus+ v Německu22. 02. 2018

Zdravíme z německého města Aachen, pro které máme pěkný český výraz Cáchy. Jsme tady na projektu Erasmus+, konkrétně na tzv. mobilitě, což je výjezd do zahraničí za praktickými i jazykovými zkušenostmi, poznávání nového prostředí, národní mentality a gastronomie.

Un an en France
Un an en France21. 02. 2018

Ve čtvrtek 8. 2. 2018 jsme uvítali v naší škole francouzskou atašé Madame Buisson a projektovou manažerku paní Schindlerovou při příležitosti představení projektu studia ve Francii Un an en France.

Mentors versus TURBOs
Mentors versus TURBOs14. 09. 2017

I když to zní jako z utkání rugby, nejde o sport. Takto jen pokračuje projekt Erasmus+ Minds into Matters, jehož se naše škola účastní od září 2016.

BoB na Tenerifu
BoB na Tenerifu15. 03. 2017

Poprvé jsem se setkala s BoBem v září loňského roku na Islandu. Byl nový, zajímavý a byla jsem si jistá, že pro naši školu bude přínosem. Znovu jsme se potkali letos v lednu ve Varšavě. Záhadný BoB začal nabývat konkrétní obrysy, najednou se mnou komunikoval srozumitelným jazykem a začali jsme si rozumět.

Naše škola partnerem v novém projektu
Naše škola partnerem v novém projektu07. 10. 2016

Účastníci projektu Mind Matters se koncem září 2016 sešli na zahajovací schůzce v islandském městečku Sandgerdi. Cílem projektu Mind Matters je pomoc menším a středním subjektům podnikajícím v hotelnictví a turismu, jakýsi manuál pro úspěšné podnikání.

Stáž v ruské Voroněži
Stáž v ruské Voroněži21. 11. 2016

Počátkem listopadu jsem se zúčastnila se skupinou učitelů Středočeského kraje stáže ve Voroněži. Do Krasnodaru, kde jsem kdysi strávila jeden semestr na místní Kubáňské univerzitě, to bylo jen nějakých 500 kilometrů, vracela jsem se po téměř 40 letech a byla jsem pochopitelně zvědavá, co a jak se od dob mých studií změnilo.

Evropské Vánoce 2015 v Lucembursku
Evropské Vánoce 2015 v Lucembursku22. 12. 2015

Evropské Vánoce je kulturní akce každoročně pořádaná evropskou organizací AEHT v různých zemích napříč Evropou za účelem sdružit se a podělit se o vánoční kulturní dědictví každého státu, který se projektu účastní. Letos se akce konala v lucemburském městečku Diekirch od 2. 12. do 8. 12. a účastnilo se jí celkem 21 škol ze 13 států.

Island? Island!
Island? Island!19. 01. 2015

V polovině ledna právě začínajícího roku jsem se zúčastnila dosud největšího kontaktního semináře programu Erasmus+ .Osmdesát pět účastníků z 18 zemí se sešlo v islandském Reykjavíku, aby si našlo případné partnery pro budoucí projekty.

COINCO: Variace v zelené a hnědé
COINCO: Variace v zelené a hnědé14. 04. 2014

Říká se, že každý začátek je těžký. Ale nikdo nemluví o tom, jak těžké je, když něco končí. Když končí něco tak zábavného, jako byl náš projekt Comenius o barevném vaření COINCO. Poslední projektová schůzka se konala začátkem dubna v portugalském Barcelos.

Králi Jiřímu pro radost
Králi Jiřímu pro radost10. 03. 2014

První březnovou neděli stáli Poděbradští frontu, aby zhlédli originál dohody mezi králem Jiřím a Francií, málokdo však věděl, že tentýž den se na poděbradský zámek sjíždějí vzácní hosté z desítky evropských zemí. Nejblíž to měl Henning ze sousedního Německa, nejdelší cestu vážil Thorkell z Islandu...