Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Slavnostní banket 2.A

Ve dnech 31. března a 1. dubna 2022 se konal banket 2.A. Tato slavnostní událost se koná u příležitosti ukončení výuky odborných předmětů. Těmi jsou Technologie přípravy pokrmů a Technika obsluhy a služeb.

Už ve středu jsme začali připravovat banketní tabuli. Barvami našeho banketu se stala pastelově růžová, hnědá a bílá. V tento den jsme začali i s přípravami na vaření.

Ve čtvrtek obsluhovala 2. skupina. Od rána probíhaly finální úpravy tabule a nacvičování obsluhy. První skupina pilně pracovala v kuchyni, aby všechny pokrmy byly perfektní. V půl druhé přišli naši hosté a my je přivítali welcome drinkem. Poté jsme je odvedli na jejich místo u slavnostní tabule a banket mohl začít.

Jako předkrm se podával zeleninový tartar s mozzarelou. Následoval krém z pečených paprik a cuket. Hlavním chodem bylo trhané maso se souflé z brambor a červené řepy s hráškovo-mátovým pyré a demi-glace. Jako sladkou tečku jsme servírovali choux s malinovou ganache s krémem z tonka fazole a mousse z černého rybízu. Na závěr přišlo poděkování všem vedoucím, rodičům, učitelům a vedení školy za poskytnutí takového zážitku jako je právě slavnostní banket. V pátek jsme si role vyměnili, a tak obsluhovala 1. skupina.

Pro rodiče byl náš banket nevšedním gastronomickým zážitkem a moc se jim líbil. Myslím, že i přes malé karamboly jsme všechno bez větších hádek skvěle zvládli.

Eliška Vincencová, žákyně 2.A