Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Modrá je dobrá! Banket 2.C měl nádech originality

Rodiče i pozvané učitele přivítal drink Modrá laguna a v barvě oblohy se nesla i celá výzdoba. 2.C čekala na své dva „Dny B” nejdéle ze všech druháků, ale povedlo se na výbornou.

Na vzhledu a výzdobě jsme se dlouho nemohli shodnout, modrá barva není úplně typická, ale nakonec rozhodlo po dlouhých týdnech hlasování a fantazii jsme pustili na plné obrátky. Na slavnostních stolech tak místo typických prvků (třeba ve formě běhounu) čekaly sklenice s květinami, plné blankytně modré vody nebo stejně barevná sklíčka.

U výběru jídla panovaly dlouhé diskuze především u předkrmu (mango, avokádo, cuketa, zelené jablko). Názory se různily hlavně u platingu všech podávaných pokrmů, ale vypilovali jsme to k dokonalosti. Rodiče si pochutnali na polévce z kořenové petržele, brambor a smetany, doplněné kozím sýrem a ředkvičkami a jako hlavní chod následovala vepřová panenka Wellington se špenátem, polentou a sojovými boby edamame. Delikatesy korunoval lehký dezert z černého rybízu, borůvek, hrušek a vanilky.

Týdny práce a secvičování se vyplatily, nad obsluhou bděl pan učitel Zdeněk Lebeda a podle jeho úsměvu bylo patrné, že je s námi studenty spokojený. Chválil i za dveřmi, ale „mouchy” se samozřejmě našly: že jsme občas nešli na milimetr souměrně ale vidí právě jen takový profesionál a ne dojatí rodiče.

Ti ostatně po celé slavnostní akci zamáčkli slzu (hlavně maminky, které dostaly – jak jinak než modrou – růži jako vzpomínku na celé modré odpoledne) a úsměv na tváři jim vyvolala paní učitelka Marcela Wagenknechtová, která popřála všem rodičům, abychom jim podobnou akci nachystali i doma, když všichni vědí, co už jsme se za ty dva roky naučili. Ocenila to ostatně i naše třídní učitelka Renata Menšíková svými hezkými slovy. Asi jsme ji překvapili mileji než často v hodinách matematiky.

Naše velké poděkování patří všem vyučujícím za jejich trpělivost. Bez nich bychom to totiž těžko takhle skvěle zvládli:

  • Zdeněk Lebeda, vyučující TOS
  • Pavlína Váňová, vyučující TPP
  • Kateřina Habersbergerová, vedoucí celého banketu

Spolužákům pak patří díky úplně všem. Jmenovitě ale těmto „kolegům”:

  • Lucie Skácelová, vedoucí banketu
  • Nikol Beigelová, vedoucí TPP
  • Vojtěch Klimeš, vedoucí TPP
  • Barbora Krčálová, vedoucí TOS a moje kolegyně v této pozici z druhé skupiny


Přejeme budoucím druhákům podobný úspěch a těšíme se, pro jaké rady a inspiraci si přijdou!

Štěpán Vích, 2.C