Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Mezinárodní baristická soutěž Eurocup 2019 Prešov

Letos v říjnu jsme se já, Eliška Marková a paní učitelka Marie Marešová vydaly na mezinárodní baristickou soutěž do Prešova. Na Slovensko jsme se dostaly vlakem a strávily jsme dvě noci v hotelu Lineas. Soutěž byla zahájena 23. října v 8 hodin. Celkem bylo 12 soutěžících. Vylosovala jsem si 6. pořadí, takže jsem měla možnost se podívat na výkony ostatních. Zúčastnili se nejen Slováci, ale i Slovinci a za Českou republiku jsem zde byla jediná. V průběhu dne se také konal cupping (ochutnávka káv) od místní kavárny Nico Caffé.

Soutěž spočívala v tom, že podle správného technologického postupu jsem odborné komisi měla připravit 4x espresso, 4x cappuccino a 4x vlastní verzi Shakerata, a to vše během 15 minut.

V 15:30 se vyhlašovaly výsledky, kdy jsem nejprve obdržela cenu a diplom za nejlepší techniku. David Omelka z Hotelové akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanech byl oceněn za nejlepší cappuccino. Potom přišlo na řadu vyhlašování vítězů. Vybojovala jsem celkově druhé místo! Třetí místo získal Rastislav Richnavský z Komprach a jako první se umístil David Omelka.

Úspěchů na této soutěži bylo dost a dobré nálady také. Mockrát děkujeme české firmě APRONISTA za ušití nových reprezentativních zástěr. Velké poděkování také patří Hotelové akademii Prešov za poskytnutí zázemí a milé přijetí. Soutěž byla z mého pohledu velice na úrovni. Organizátoři, komisaři i všichni ostatní byli moc milí a ve všem nám vyhověli. Mé velké díky patří paní učitelce Marešové za veškerou pomoc a velkou psychickou podporu při přípravách i v průběhu samotné soutěže. Byla to úspěšná výprava, moc jsem si to v Prešově užila a vezu si domů pohár!

Eliška Marková, 3.D