Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Expogast Culinary world cup Luxembourg 2018

Lucemburský světový šampionát se koná jednou za 4 roky, letos proběhl v termínu od 23. do 29. listopadu. Já se ho letos zúčastnil poprvé. Na rozdíl od ostatních soutěží jsem nesoutěžil pouze v carvingu. Po vítězství KU Young chef jsem dostal nabídku na spolupráci v nejlepším českém regionálním týmu kuchařů a cukrářů Intergast culinary team.

První den jsem vystavoval kompozici na volné téma, následně se konalo semifinále live carvingu, které trvalo 3 hodiny. Trochu nás zmátli pořadatelé novými propozicemi, ale jak se zjistilo po vyhlášení, na výsledek to nemělo žádný vliv. Po prvním dnu jsem držel v ruce 2 zlaté medaile.

Pro mne to bylo neuvěřitelné, jelikož na prestižní mezinárodní soutěži se sejdou ti nejlepší z celého světa a uspět mezi nimi je velký úspěch. Nicméně nebyl čas na oslavy, protože jsem se hned zapojil do přípravy studené kuchyně. Náš tým pracoval celou noc, aby mohl prezentovat své výrobky. V pět hodin jsme unavení skončili, vše naaranžovali, připravili pro porotce a čekali na výsledek. Po vyhlášení jsme se dostali do stříbrného pásma, což je sám o sobě úspěch, a až po celkovém vyhlášení jsme zjistili, že jsme se probojovali na celkové 4. místo z 36 týmů celého světa.

Poslední den jsem šel do finále s velkými ambicemi, jelikož se sčítají body ze semifinále a finále a se zlatem nás moc nebylo. Přišly trochu komplikace v podobě špatného osvětlení mého stolu a špatné kvality ovoce, do kterého jsem řezal, ale s výsledkem jsem byl spokojen.

Na celkovém vyhlášení se stalo něco, co se v historii českého carvingu nikdy neudálo. Byl jsem vyhlášen absolutním vítězem. Porazil jsem všechny asijské kolegy. Pro mě je to ve 20 letech veliký zážitek a obrovská zkušenost. Děkuji všem, kteří se na mém úspěchu podíleli.

Vojta Petržela, 2. VOŠ


Vojtovi moc gratulujeme a přejeme další krásná vítězství a úspěchy, za kterými je mnoho a mnoho práce, píle, času a cílevědomosti.

VOJTO JEN TAK DÁL, JSI BOREC!