Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Máme zlato, stříbro i bronz

Tým baristů naší školy pod vedením paní učitelky Koštýřové a za doprovodu paní Roubíčkové se z baristické soutěže v Poličce vrátil opět se všemi třemi místy. Naši školu reprezentovaly Šárka Křenová, Vanessa Holánová a Naďa Seidlová. Jako psychická podpora a pomoc jely juniorky Kačka Havelková a Kristýna Krejčová.

Do Poličky jsme přijely už o den dříve a večer prodiskutovaly naše volné drinky s kluky od Nordbeans. Ráno jsme byly na skvělé snídani v místním internátě a potom jsme se už vydaly vstříc novým zkušenostem a zážitkům. Soutěžní kávovary byly špičkové stroje z dílny Simonelli.

Čekání na soutěžní vystoupení jsme si mohli zpříjemnit u různých stánků ať už s barmanskými, nebo carvingovými skvosty. Já osobně se znovu uchýlila na mé milované La Marzocco. Vedle jsme měli kolegy z pražírny CoffeeSource, takže se opravdu celý můj soutěžní den nesl ve znamení kávy.

Postavit se za kávovar pro mě nic nového není. Postavit se před X lidí, mít za zády ty nejlepší, kteří bedlivě zkoumají každý můj pohyb, na to si zvykám stále, a to je to moje 3. soutěž. Jestli bude nebo nebude poslední, nevím. Já se se stagí pro jistotu rozloučila. Za své vystoupení jsem ráda. Nebyla jsem spokojená, ale to nebudu nikdy. Vždycky je co zlepšovat.

Byla jsem moc pyšná na holky, které byly na své první soutěži a odvezly si první dvě místa. Vaness nám na poličku přispěla pohárem za první místo, Šárka za druhé. Za mě byly obě moc šikovné.
Při vyhlašování jsme celou dobu čekaly na naše jména. Když už vyhlásili i čtvrté místo a stále jsme seděly v hledišti, paní učitelky přemohly emoce. Vzaly jsme je proto s sebou na pódium a čekaly. Třetí místo patřilo mně.

Na našem úspěchu má rozhodně obrovský podíl pan Michal Křižka a jeho baristické kurzy, kde nás učí být profesionální. Velkou výhodou jsou pro nás velké přestávky, kde si trénujeme latte art. Těšíme se na příští rok a další úspěšnou reprezentaci školy.

Za tým baristů
Naďa Seidlová, 3.C