Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Místa na bedně opět obsadila hotelovka

Bylo úterý 15. května, pravděpodobně se stalo plno zajímavých věcí, ale pro mě a Marka Frumara se ten den skládal především z posledních tréninků před soutěží. Společně s námi jeli naši kamarádi a snad nástupci, mezi nimi Tereza Kvardová, která si úspěšnou reprezentaci školy již připsala minulý měsíc, Martin Miler a Kristýna Krejčová. Samozřejmě nechyběla naše skvělá paní učitelka Koštýřová.

Mise „Velké Meziříčí“ začala. Na místo jsme dorazili asi v půl osmé večer a naše první kroky směřovaly do našich pokojů. Bydlela jsem na pokoji s Týnou a Terkou, Marek s Martinem bydleli společně s kluky z Horek, kteří u nás v Poděbradech byli na společném tréninku začátkem května.

Všichni jsme se potom sešli dole v místnosti, kde měla soutěž za pár hodin probíhat. Setkali jsme se i s bývalými studenty od nás, Maruškou Marešovou a Karlem Runštukem, kteří před nedávnem byli na našem místě a nyní nám měli dělat porotce. Trénink jsme zakončili společnou večeří v nedaleké restauraci.

Druhý den už nervy pracovaly na maximum a my soutěž probírali už ráno na snídani. Po losování pořadí bylo jasno. Na stage jdu první já, Marek měl číslo 6.

Byli jsme jediní dva, kteří měli výstup připravený v angličtině, což byly body navíc. Byla jsem sice nervózní, ale ráda, že jsem to měla brzo za sebou. Bylo skvělé, že i s kluky z Horek jsme byli jako tým a všichni jsme si navzájem fandili.

Dohromady soutěžilo 10 lidí, z toho 4 byli diskvalifikováni za překročení času. Kolem 16. hodiny bylo rozhodnuto. Výsledky nám říkal Michal Křižka, který byl hlavním porotcem této soutěže.

Já jsem pro školu získala 3. místo, Marek obhájil svůj úspěch v Poličce a odvezl si 1. místo. Myslím, že můžeme misi „Velké Meziříčí“ prohlásit za úspěšnou.

Poděkování patří Michalu Křižkovi, který nás připravoval, dále samozřejmě paní Koštýřové, která nás na soutěž přihlásila, připravovala a nakonec také bezpečně dopravila. Velké díky patří ale i všem učitelům, kteří se pro nás obětují téměř každou velkou přestávku a dávají nám tak možnost trénovat. Děkujeme také paní ředitelce a naší škole za prostory na trénink a možnost reprezentace.

Doufáme, že příští rok bude stejně úspěšný jako letošní. O velké přestávce na viděnou.

Naďa Seidlová, 2.C