Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Naše první soutěž v carvingu

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 jsme se společně s paní učitelkou Habersbergerovou a Anežkou Hradeckou vydaly na naši první soutěž v carvingu, tedy vyřezávání do ovoce a zeleniny.

Soutěž se konala v areálu PVA Letňany v Praze v rámci festivalu FOR GASTRO & HOTEL.  Ráno po příjezdu na místo jsme se zaregistrovaly a připravily si pomůcky na vyřezávání.

Soutěž Czech Carving Cup 2023 měla několik kategorií. Live carving pro začátečníky a pokročilé. A vyřezání samostatné kompozice.

My jste soutěžily v kategorii live začátečník, která odstartovala v 10 hodin. Naším úkolem bylo za 75 minut vyřezat libovolně zvolené téma do cukrového melounu. V naší kategorii se směli účastnit pouze jednotlivci, kteří zatím ještě nesoutěžili, což se nám moc líbilo.

Po vypršení časového limitu jsme si uklidily na svých pracovních místech a přesunuly naše melouny na výstavní stůl. Poté začala live soutěž kategorie pokročilých řezbářů, která pro nás byla velkou inspirací.

Naši první soutěž jsme si velmi užily. Já jsem se umístila v bronzovém pásmu v hodnocení poroty a Anežka ze čtrnácti soutěžích byla šestá ve stříbrném pásmu.

Byl to skvělý zážitek a velká zkušenost, které určitě využijeme i v příštích letech.

Zuzana Silaštíková, 2.B