Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

ÚSPĚCHY STUDENTŮ HOTELOVÉ ŠKOLY V PODĚBRADECH

   Ačkoli se studenti čtvrtých ročníků pilně připravují na svoji zkoušku dospělosti, během měsíce dubna a května se stihli zúčastnit i několika soutěží.
   V dubnu se Martina Voláková zapojila do X. ročníku Gastro Hradec, který probíhal v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jednalo se o soutěž kuchařů a cukrářů z České republiky a zahraničí. Letošní ročník podpořilo 200 soutěžících, kteří se utkali v různých oborech. Martina se rozhodla pro kategorii zvláštního výrobku z oboru kuchařské artistiky. Prezentovaný výrobek byl z vyřezávaného ovoce a zeleniny a jmenoval se „Cesta kolem světa.“ Její kompozice byla ohodnocena stříbrným pásmem.
   Škola se může pochlubit také úspěchem dvou studentek, které se v květnu zúčastnily krajského kola Středoškolské odborné činnosti. Soutěž probíhala v Berouně a zapojila se do ní Marta Šviková s prací pod názvem „Předběžný plán Evropských Vánoc pořádaných v Poděbradech.“ Její práce byla odbornou porotou oceněna 1. místem a zároveň i místem postupovým do celostátní soutěže, která proběhne v červnu v Opavě. Svoji práci pod názvem „Analýza výrobního střediska“ zde obhajovala také Eva Trýblová, ta byla ohodnocena 3. místem.
   Školní rok pomalu končí a s tím i možnosti prezentace našich studentů. Proto doufám, že se po letních prázdninách bude škola moci těšit z dalších úspěchů.

Marta Šviková, studentka 4. ročníku