Hotelová škola Poděbrady

Hotelová škola Poděbrady

Středočeský krajAEHT

Děvčata z Hamburku

V neděli 12. února 2023 za námi do Poděbrad přijelo 8 děvčat z Hamburku, se kterými jsme trávily jak náš volný čas po škole, tak i během vyučování, kdy jsme je učily české fráze, aby si mohly vyzkoušet obsluhu v naší školní restauraci.

Děvčata z Hamburku tu s námi byla 14 dní a během této úžasné chvíle jsme se s nimi více poznaly a zažily spoustu legrace. Provedly jsme je po Poděbradech a ve večerních hodinách jsme se vydaly do Sadské na bowling. Děvčata také několikrát navštívila Prahu. Měly možnost vidět Pražský hrad, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a také si prošly Pařížskou ulici. Dokonce se podívaly i do Národního muzea a divadla, které se jim moc líbilo. Poté měly možnost obsluhovat ve známých hotelích, jako je Hilton nebo Kings Court.

V pátek jsme si je každá vzala k nám domů a program byl na nás. V sobotu jsme se je rozhodly vzít na Chodov do největšího nákupního centra v Praze. Holky z toho byly nadšené, protože milují nakupování. V neděli se s námi vydaly podívat na náš školní maturitní ples. Pomáhaly dekorovat stoly a prodávat lístečky do tomboly. Byl to pro ně velký zážitek, protože v Německu prý takové krásné plesy nemají.

Doufáme, že se jim jak ve škole, tak i u nás doma líbilo a moc se na ně těšíme v červnu u nich v Hamburku.

Nela Krejčíková, 2.B